piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Łuków: Będą podwyżki cen wody i ścieków

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 grudnia 2011, 19:56
Autor: (IZI)

Będą podwyżki cen wody i ścieków w Łukowie (sxc)
Będą podwyżki cen wody i ścieków w Łukowie (sxc)

Do piątku Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie ma przedstawić burmistrzowi projekt nowych taryf. Szykują się pierwsze podwyżki od trzech lat.

W połowie grudnia Rada Miasta przekazała przedsiębiorstwu sieć wodno-kanalizacyjną, która dotąd była własnością samorządu. Majątek spółki wzrósł w ten sposób o ponad 10 mln zł, ale w dalszej perspektywie oznacza to dla PUiIK nowe wydatki.

Podczas tej samej sesji radni uchwalili "Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych będących w posiadaniu Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej”. Plan obejmuje pięć najbliższych lat i zakłada doprowadzenie sieci kanalizacyjnych do budynków przy ulicach: Łapiguz, Kleeberga, Tryjarskiego, Kiernickich, Okrzei z przyległymi drogami oraz Żelechowskiej. Łączne koszty to ponad 25 mln zł, czyli średnio 5 mln zł rocznie.

W tej sytuacji PUiIK będzie musiał korzystać z pożyczek i kredytów. Nie może sobie pozwolić na to, aby jego podstawowa działalność generowała straty. Właśnie dlatego podwyżki cen wody i ścieków okazały się konieczne. Prezes przedsiębiorstwa zapewnia jednak, że nie będą drastyczne. – Nie zbliżymy się nawet do średnich cen w kraju – mówi prezes Władysław Karaś.

Nowe taryfy mają obowiązywać od 3 marca przez rok. Najpierw musi je jednak zatwierdzić Rada Miasta. – Samo przekazanie nam urządzeń i zadań odbyło się bez problemów. Zobaczymy, czy tak samo będzie z zatwierdzeniem taryf – mówi Karaś.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!