piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Łuków: Będą podwyżki cen wody i ścieków

Dodano: 21 grudnia 2011, 19:56
Autor: (IZI)

Będą podwyżki cen wody i ścieków w Łukowie (sxc)
Będą podwyżki cen wody i ścieków w Łukowie (sxc)

Do piątku Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie ma przedstawić burmistrzowi projekt nowych taryf. Szykują się pierwsze podwyżki od trzech lat.

W połowie grudnia Rada Miasta przekazała przedsiębiorstwu sieć wodno-kanalizacyjną, która dotąd była własnością samorządu. Majątek spółki wzrósł w ten sposób o ponad 10 mln zł, ale w dalszej perspektywie oznacza to dla PUiIK nowe wydatki.

Podczas tej samej sesji radni uchwalili "Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych będących w posiadaniu Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej”. Plan obejmuje pięć najbliższych lat i zakłada doprowadzenie sieci kanalizacyjnych do budynków przy ulicach: Łapiguz, Kleeberga, Tryjarskiego, Kiernickich, Okrzei z przyległymi drogami oraz Żelechowskiej. Łączne koszty to ponad 25 mln zł, czyli średnio 5 mln zł rocznie.

W tej sytuacji PUiIK będzie musiał korzystać z pożyczek i kredytów. Nie może sobie pozwolić na to, aby jego podstawowa działalność generowała straty. Właśnie dlatego podwyżki cen wody i ścieków okazały się konieczne. Prezes przedsiębiorstwa zapewnia jednak, że nie będą drastyczne. – Nie zbliżymy się nawet do średnich cen w kraju – mówi prezes Władysław Karaś.

Nowe taryfy mają obowiązywać od 3 marca przez rok. Najpierw musi je jednak zatwierdzić Rada Miasta. – Samo przekazanie nam urządzeń i zadań odbyło się bez problemów. Zobaczymy, czy tak samo będzie z zatwierdzeniem taryf – mówi Karaś.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24