czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Łuków: Dostaną pieniądze na zakup sprzętu multimedialnego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2012, 19:42
Autor: (greg, ias)

Cztery szkoły z terenu gminy zostały objęte pilotażowym programem rządowym "Cyfrowa szkoła” i otrzymają dotacje na zakup urządzeń multimedialnych. W sumie 29 placówek biorących udział w programie otrzyma z budżetu państwa na nowoczesny sprzęt multimedialny ponad 3 miliony złotych.

Nowoczesne urządzenia trafią do szkół podstawowych w: Aleksandrowie, Dąbiu, Gołąbkach i Zalesiu. Na ich zakup gmina otrzyma ponad 100 tysięcy złotych, i z własnego budżetu dołoży 20 procent. Trzy placówki odbiorą sprzęt wartości po 24 tysiące złotych, natomiast jedna za prawie 29 tysięcy.

Wymienione szkoły otrzymają dla uczniów klas IV – VI m.in. komputery, rzutniki i tablice interaktywne.
– W sumie do naszych szkół trafi: 81 tabletów, 4 laptopy, 3 urządzenia wielofunkcyjne z drukarką, kopiarką i skanerem, a także 10 routerów sieci bezprzewodowej, cztery projektory i jeden wizualizer.

Program "Cyfrowa szkoła”, przygotowany przez ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Administracji i Cyfryzacji, jest realizowany w formie pilotażu do 31 sierpnia 2013 roku. Uczestniczy w nim około 380 placówek, a jego głównym celem jest rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji.

Poprzez doposażenie placówek i szkolenia ma on zapewnić rozwijanie kreatywności, umiejętności współpracy i krytycznego myślenia uczniów, a także pozwolić im na sprawne wyszukiwanie oraz twórcze wykorzystywanie dostępnych źródeł wiedzy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!