niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Łuków: Nowy dyrektor ma być tańszy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 listopada 2013, 18:21
Autor: Ewelina Burda

 (www.stacja-tluszcz.pl)
(www.stacja-tluszcz.pl)

Od grudnia Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łukowie będzie kierował Henryk Wysocki z Warszawy.

– Kandydat spełnił nasze oczekiwania zarówno pod względem wykształcenia, jak i doświadczenia – mówi Mariusz Osiak, wójt gminy Łuków. – Jego wizja rozwoju kultury w gminie pokrywa się z naszą koncepcją – dodaje.

O jaką wizję konkretnie chodzi nie udało nam się dowiedzieć. Nowy dyrektor jest wyjątkowo tajemniczy. – Do czasu formalnego umocowania na stanowisku, pan Wysocki nie chce rozmawiać z mediami – informuje Janusz Jezierski, sekretarz urzędu gminy i przewodniczący komisji konkursowej.

Dlaczego wójt gminy odwołał ze stanowiska dotychczasową dyrektor GOK? – Płace dyrektorów placówek kulturalnych w gminie są zbyt wysokie. Z inicjatywy radnych, przesuwamy środki z wynagrodzeń na rzeczywistą działalność kulturalną – tłumaczy Osiak. – Zresztą, pani Szaniawskiej od kilku lat przysługują już uprawnienia emerytalne – dodaje.

Wanda Szaniawska, która kierowała placówką przez ostatnie pięć lat, zarabiała miesięcznie ok. 5,4 tys. zł. Wynagrodzenie nowego dyrektora ma być znacznie niższe.

Była dyrektor ma żal do wójta. – W sierpniu zorganizowałam dożynki w Krynce. Impreza była bardzo udana. Następnego dnia wójt powiadomił, że chce mnie odwołać – relacjonuje Szaniawska.

Nowym dyrektorem placówki zostaje 56-letni mieszkaniec Warszawy. Wcześniej kierował instytucjami kultury w Siewierzu i Mierzęcicach na Śląsku. Przed rokiem porzegnał się z fotelem dyrektora Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, k. Warszawy, w którym zasiadał przez ok. 1,5 roku. Lokalne media obszernie opisywały kulisy odwołania Henryka Wysockiego. – Dyrektor próbował nieskutecznie pozyskać od rady dodatkowe środki na działalność placówki (chodzi o 100tys. zł - przyp. red) – informowała "Stacja Tłuszcz”, niezależna gazeta mieszkańców gminy.

Marcin Bednarczyk, burmistrz Tłuszcza studzi emocje. – Rozstaliśmy się polubownie, za porozumieniem stron – tłuymaczy. – Cała rada była mu przeciwna. A dotacja na funkcjonowanie placówki była konieczna, bo w wyniku zmiany struktury organizacyjnej, nie doszacowaliśmy budżetu – precyzuje burmistrz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!