niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Łuków: oszczędzą na administracji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 sierpnia 2012, 18:37

Starostwo liczy, że po zmianach uzyska 400 tys. zł rocznie oszczędności (Jacek Świerczyński)
Starostwo liczy, że po zmianach uzyska 400 tys. zł rocznie oszczędności (Jacek Świerczyński)

Finansami wszystkich szkół podległych starostwu zajmie się jeden zespół.

Zespół Oświatowo-Administracyjny będzie działał od 1 stycznia przyszłego roku. Powiat liczy, że zyska w ten sposób 400 tys. zł rocznie. – Żywimy taką nadzieję. Inaczej nie podejmowalibyśmy się tworzenia takiej jednostki – mówi Janusz Kozioł, starosta łukowski.

– Taka kwota wynika z kalkulacji, które przeprowadziliśmy. Obecnie sprawami finansowymi, księgowością i płacami w placówkach oświatowych zajmuje się 20 osób. Po reorganizacji do zespołu zostanie włączonych osiem z nich, a cały zespół będzie liczył 12 pracowników, bo przyjdą do niego cztery osoby z Wydziału Oświatowo-Społecznego – tłumaczy starosta.

Ten wydział zostanie zlikwidowany. Pozostałe dwie osoby, które teraz w nim pracują, utworzą referat spraw społecznych w Wydziale Promocji i Rozwoju.

Ale z powodu tych zmian nikt nie zostanie bez źródła dochodów. – Uznaliśmy, że to dobry moment na reorganizację, bo część z 20 pracowników zajmujących się w szkołach finansami i księgowością, to osoby, które mają już uprawnienia emerytalne. Dla pozostałych przygotowujemy pracę w księgowości innych placówek – mówi starosta.

Uchwała w tej sprawie zapadła już w czerwcu, a na najbliższej sesji Rada Powiatu nada statut Zespołowi Oświatowo-Administracyjnemu. – Robimy wszystko z pewnym wyprzedzeniem, żeby mieć czas na te zmiany organizacyjne: na podjęcie decyzji, kto zostanie przeniesiony do zespołu, kto do innych placówek i na wręczenie wypowiedzeń osobom, które mają uprawnienia emerytalne – mówi Kozioł.

Starosta zwraca uwagę, że taka reorganizacja to wypróbowane rozwiązanie. – Argumentem przemawiającym za stworzeniem takiego zespołu jest sytuacja w Warszawie, mieście na prawach powiatu. Jeśli ta najbogatsza gmina w kraju przyjęła takie rozwiązanie i wprowadziła scentralizowaną obsługę placówek oświatowych, to inne gminy, szukając oszczędności, powinny iść tą drogą – argumentuje Kozioł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!