niedziela, 25 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Magiczny Teatr Słowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 listopada 2001, 13:52
Autor: (pim)

Miejski Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej oraz miejscowy oddział Towarzystwa Kultury Teatralnej przygotowują Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej "Magiczny Teatr Słowa, czyli ...rekonesans po najnowszej literaturze polskiej”.

Wspomniany turniej obejmuje prezentacje wykonawców, seminaria, dyskusje i imprezy towarzyszące (m.in. odbędzie się spotkanie autorskie poety Jacka Podsiadły). Recytatorzy i wykonawcy poezji śpiewanej (dorośli i młodzież szkolna) mogą przygotować dwa utwory literackie polskich autorów debiutujących po 1985 r. Dopuszcza się całkowitą dowolność rodzajową i gatunkową w komponowaniu prezentowanego repertuaru. Czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut. W turnieju mogą być prezentowane wyłącznie utwory uprzednio publikowane w wydawnictwach książkowych i w prasie literackiej. W Turnieju Poezji Śpiewanej oceniane będą tylko oryginalne kompozycje muzyczne.
Jury powołane przez organizatorów uwzględni w kategorii recytacji: dobór repertuaru, interpretację utworów i kulturę słowa; a w kategorii poezji śpiewanej: adekwatność muzyki do charakteru wiersza, muzykalność i warunki głosowe wykonawcy oraz wartości artystyczne prezentacji. Laureaci turnieju otrzymają nagrody i wyróżnienia ufundowane przez organizatorów i sponsorów. Zgłoszenia wykonawców, instruktorów i obserwatorów przyjmowane są w MOK, ul. Warszawska 11, 21-500 Biała Podlaska, tel. 0-83 342-43-25; fax. 0-83-343-75-01. Biurem organizacyjnym turnieju zajmuje się st. instruktor Anna Stanek. Recytatorzy i wykonawcy poezji śpiewanej przesyłają tam dokładnie wypełnioną kartę uczestnictwa wraz z opinią artystyczną miejscowej placówki kulturalnej. Pokrywają oni we własnym zakresie lub poprzez instytucje delegujące koszty pobytu i podróży.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!