wtorek, 23 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Magiczny Teatr Słowa

Dodano: 23 listopada 2001, 13:52
Autor: (pim)

Miejski Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej oraz miejscowy oddział Towarzystwa Kultury Teatralnej przygotowują Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej "Magiczny Teatr Słowa, czyli ...rekonesans po najnowszej literaturze polskiej”.

Wspomniany turniej obejmuje prezentacje wykonawców, seminaria, dyskusje i imprezy towarzyszące (m.in. odbędzie się spotkanie autorskie poety Jacka Podsiadły). Recytatorzy i wykonawcy poezji śpiewanej (dorośli i młodzież szkolna) mogą przygotować dwa utwory literackie polskich autorów debiutujących po 1985 r. Dopuszcza się całkowitą dowolność rodzajową i gatunkową w komponowaniu prezentowanego repertuaru. Czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut. W turnieju mogą być prezentowane wyłącznie utwory uprzednio publikowane w wydawnictwach książkowych i w prasie literackiej. W Turnieju Poezji Śpiewanej oceniane będą tylko oryginalne kompozycje muzyczne.
Jury powołane przez organizatorów uwzględni w kategorii recytacji: dobór repertuaru, interpretację utworów i kulturę słowa; a w kategorii poezji śpiewanej: adekwatność muzyki do charakteru wiersza, muzykalność i warunki głosowe wykonawcy oraz wartości artystyczne prezentacji. Laureaci turnieju otrzymają nagrody i wyróżnienia ufundowane przez organizatorów i sponsorów. Zgłoszenia wykonawców, instruktorów i obserwatorów przyjmowane są w MOK, ul. Warszawska 11, 21-500 Biała Podlaska, tel. 0-83 342-43-25; fax. 0-83-343-75-01. Biurem organizacyjnym turnieju zajmuje się st. instruktor Anna Stanek. Recytatorzy i wykonawcy poezji śpiewanej przesyłają tam dokładnie wypełnioną kartę uczestnictwa wraz z opinią artystyczną miejscowej placówki kulturalnej. Pokrywają oni we własnym zakresie lub poprzez instytucje delegujące koszty pobytu i podróży.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24