poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Magistrat bez dachu

Dodano: 23 kwietnia 2002, 16:44
Autor: (pim)

Z dużej części budynku zabytkowego magistratu w Białej Podlaskiej został zdjęty dach. Bialski prezydent i jego zastępcy zmielili gabinety.

Wykonawcą prac jest miejscowy "Dombud”. Wartość robót wyniesie 2 miliony złotych. Anna Daniluk, rzecznik Urzędu Miasta poinformowała nas, że dotąd wykonano już 85 procent robót rozbiórkowych dotyczących murów, stropów i dachu. Powstał też w stanie surowym nowy budynek z szybem windowym i klatką schodową od strony dziedzińca. W I etapie do 31 października 2002 roku ma być zakończona modernizacja istniejącego budynku zabytkowego magistratu przy pl. Wolności 7. Powstanie też nowa część w dziedzińcu, która stanie się galerią komunikacyjną z klatką schodową. W zabytkowym magistracie będzie użytkowane poddasze z biurem. Powstaną tam potrójne arkady wejściowe nawiązujące do wzorca przedwojennego. Odtworzona będzie również elewacja frontowa.
W drugim etapie powstanie nowy czterokondygnacyjny budynek biurowy. Dziedziniec zostanie zabudowany dachem, będzie tam utworzona sala operacyjna do obsługi ludności. Stworzona zostanie też sala posiedzeń na 120 osób. Po nadbudowie od ul. Piłsudskiego budynek zyska wieże ratuszową z zegarem.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24