poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Małaszewicze: hart ducha w szkolnym mundurze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 maja 2008, 18:23

Mają lekcje z musztry i robienia pompek - bez taryfy ulgowej. Tak wygląda klasa o profilu straż graniczna w szkole w Małaszewiczach

- Musztra już nam wychodzi bardzo dobrze. Grupa jest bardzo zdyscyplinowana i zgrana. Chciałbym być zawodowym wojskowym, bo ta szkoła daje dobre przygotowanie. Dodatkowo ćwiczę sporty walki - mówi Mateusz Walczak, grupowy klasy II b w Zespole Szkół im. Władysława Reymonta w Małaszewiczach.

- Bez problemów robię 50 pompek - dodaje Mateusz. Nieco gorzej podczas wyczerpujących ćwiczeń idzie dziewczynom, które nie mają taryfy ulgowej. Ale uczennice są za to bardziej pracowite i zdyscyplinowane.

- Adrenaliny jest sporo. Wiele przeżyliśmy w czasie tzw. obozie przetrwania w Serpelicach nad Bugiem. Najwięcej emocji było przy skoku z mostu na linach. Ta klasa to wiele przygód - uważa Beata Jaroszuk.

Jej koleżanka, Jowita Leszcz, dodaje, że w czerwcu czeka ich podobna atrakcja, czyli kilkudniowy marsz szlakiem Legionów po południowym Podlasiu.

Zuzanna Tarnowska, wicedyrektor Zespołu Szkół, przyznaje, że jest bardzo zadowolona z klas o profilu straży granicznej.

- Bardzo dobrze sprawdzają się te oddziały. Świetnie dają sobie w nich radę dziewczęta, nawet te szczupłe i niewysokie - chwali uczniów Zuzanna Tarnowska.

- Na zajęcia z przysposobienia obronnego przyjeżdża kapitan Roman Sobol, który daje solidnie w kość młodzieży. Po ciężkiej musztrze nie mają siły rozrabiać. Może dlatego z tymi klasami nie mamy żadnych problemów dyscyplinarnych i wychowawczych - zastanawia się Tarnowska.

Absolwenci z takich klas trafiają na uczelnie wojskowe w Dęblinie, Warszawie i Poznaniu. Nauczyciele z Zespołu Szkół w Małaszewiczach przyznają, że gorzej jest z utrzymaniem dyscypliny i zapobieganiem agresji, głównie słownej w gimnazjum.

- Zapraszamy na zajęcia policjantów z Terespola, organizujemy spotkania z celnikami, którzy przyprowadzają psa wyszukującego narkotyki. Realizowaliśmy program "Saper” służący nauce przełamywania agresji. Proponujemy gimnazjalistom poznanie samych siebie, zachęcamy do asertywności - mówi Monika Suszczyńska, pedagog Zespołu Szkół.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!