Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

20 lutego 2016 r.
9:42

Marek Trela odwołany z funkcji prezesa stadniny w Janowie Podlaskim

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 234 A A
Marek Trela odwołany z funkcji prezesa stadniny w Janowie Podlaskim
Marek Trela odwołany z funkcji prezesa stadniny w Janowie Podlaskim

Marek Trela nie jest już prezesem Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. W piątek Agencja Nieruchomości Rolnych odwołała go ze stanowiska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Trudno mi to zrozumieć. Szkoda mi koni – przyznaje Marek Trela. – Właściciel oczywiście ma swoje prawa i może robić to na co ma ochotę. Ale musi zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności. Bo to nie jest błaha sprawa. To stadnina z ogromną tradycją, z wartościowymi końmi. Udowodniliśmy to w ubiegłym roku rekordową aukcją – dodaje były już prezes janowskiej stadniny.

Związany był z nią od 1978 roku, na początku pracował tu jako lekarz weterynarii. W fotelu prezesa zasiadał od 2000 roku. Na początku lutego został wiceprzewodniczącym Światowej Organizacji Konia Arabskiego (WAHO). „Decyzja WAHO to wyraz uznania i wyróżnienie dla polskiej hodowli koni arabskich, a w szczególności dla janowskiej stadniny”- nie mieli wątpliwości hodowcy i znawcy arabów. Z kolei, przed tygodniem, janowska stadnina jako dynamicznie rozwijająca się firma została uhonorowana „Gazelą Biznesu”. Ranking przygotowuje dziennik Puls Biznesu.

- Moim planem na życie był Janów Podlaski. Dlatego muszę najpierw uporządkować tu swoje sprawy. Nie będę pochopnie podejmował decyzji. Za wcześnie na plany – podkreśla Trela.

 

Fot. Ewelina Burda
Fot. Ewelina Burda

W piątek, Agencja Nieruchomości Rolnych odwołała nie tylko prezesa janowskiej stadniny. Z funkcją prezesa Stadniny Koni w Michałowie musi pożegnać się Jerzy Białobok, a Anna Stojanowska, uznany sędzia międzynarodowy nie jest już inspektorem w Agencji Nieruchomości Rolnych. – Odchodzę w doborowym towarzystwie – mówi z przekąsem Marek Trela.

Od poniedziałku janowską stadniną pokieruje Marek Skomorowski, w przeszłości m.in. zastępca dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR.

Środowisko hodowców jest mocno wzburzone tymi zmianami kadrowymi. – To cios dla polskiej hodowli, która przecież przetrwała i wojny i komunę – mówi prof. Państwowej Szkoły Wyższej Krystyna Chmiel, znawczyni i hodowca koni arabskich z Białej Podlaskiej. – Hodowla koni arabskich ma swoją specyfikę, wymaga doświadczenia. Prezesi stadnin w Janowie i Michałowie sprawdzali się w tym znakomicie. Rozsławili polską hodowlę na świecie. Czekamy na uzasadnienie merytoryczne takich decyzji – stwierdza Chmiel.

Na stronie internetowej Agencji Nieruchomości Rolnych, która jest właścicielem państwowych stadnin w Polsce, nie pojawił się jak dotąd żaden oficjalny komunikat. Przypomnijmy, że od listopada agencją kieruje związany z PiS Waldemar Humięcki.

W 2017 roku janowska stadnina będzie obchodziła 200-lecie istnienia. – Dzisiaj (20 lutego – przyp. red) wyjeżdżam do Abu Dhabi na kongres, gdzie mam prezentować sukcesy państwowych hodowli w Polsce. Bo wszyscy nam tego zazdroszczą. Chętnie przedstawię tę historię, jak się okazuje burzliwą – mówi na koniec Marek Trela.

Komentarze 234

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 20:47
jak się świniom koryto zabiera to tez ryje drą , nie ma ludzi niezastąpionych, niech się wszyscy nachapią, takich co maja pasję do kasy jest dużo więcej
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 15:15
To cios dla polskiej hodowli, która przecież przetrwała i wojny i komunę – mówi prof. Państwowej Szkoły Wyższej Krystyna Chmiel, znawczyni i hodowca koni arabskich z Białej Podlaskiej. Zawsze twierdziłem ze PiS jest gorszy od wszystkich innych plag rujnujących Polskę.
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 20:25
Piszących tu chamuf co na niczym się nie znajo nie powinno się dopuszczać o komputera. Tylko ciśnienie podnoszo
Avatar
llllll / 26 lutego 2016 o 16:38

Niesamowite !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak samo załatwiono prof. Starosławską z COZL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I co ? To są te zmiany antysystemowe, wstyd !

Starosłwską odwołał marszałek województwa Sosnowski z PSL-u

Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 18:57
zapewne pobiera wysoką emeryturę no i jeszcze Prezes, trzeba z tym skonczyć
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 18:44
skończyły się koryta czas zająć żłoby
Avatar
gość / 25 lutego 2016 o 14:38

Górników i innych panów od prac prostych jest tysiące; zwalnia się ich gdy ich firmy są niedochodowe, więc bardzo nietrafione porównanie panie prostaku (bo takich prównań używają tylko prostackie chamidła).

przyczyny zwolnienia są bardzo rożne,

wystarczy brak zaufania do człowieka z dawnych układów.

może czas najwyższy oczyścić stanowiska i dać komuś nowemu.

wiem ,ze nowo zatrudniony będzie miał pod górkę

tylko dlatego ,ze skończył się układ

przyczyny zwolnienia są bardzo rożne,

wystarczy brak zaufania do człowieka z dawnych układów.

może czas najwyższy oczyścić stanowiska i dać komuś nowemu.

wiem ,ze nowo zatrudniony będzie miał pod górkę

tylko dlatego ,ze skończył się układ

rozwiń
Avatar
gość / 25 lutego 2016 o 14:33

A czy ktoś obiecał M.Treli że tę funkcję będzie sprawował do śmierci ??? Ja nie widzę powodu do takiego szumu medialnego , wiecie ilu ludzi traci posady każdego dnia ? Ktoś go powołał i ktoś odwołał , Gdyby to była jego prywatna stadnina , to mógłby pokazać środkowy palec i dalej karmić swoje konie :)

on nie karmił koni

on banknoty liczył

do liczenia kasy nie trzeba prezesa tylko kasjera.

Wielkość tej stadniny to zasługa tych co codziennie gnój wyrzucają z obory a nie urzędnika . 

on nie karmił koni

on banknoty liczył

do liczenia kasy nie trzeba prezesa tylko kasjera.

Wielkość tej stadniny to zasługa tych co codziennie gnój wyrzucają z obory a nie urzędnika . 

rozwiń
Avatar
gość / 25 lutego 2016 o 14:27

Droga ewo nie wiem co wyjadło ci rozum, ale te konie zarabiały na polskie dzieci i na 500+ też zarabiać mogłyby, ale ruch zwolnienia prezesa taką możliwość zaprzepaści. I jeszcze rada korzystaj ze słownika ortograficznego, bo prawdziwy patriota powinien pisać poprawnie w swoim patriotycznym języku.

 tobie za to od wódy wypaliło rozum.

Zwolniono ......i tylko tyle człowieka. Jak taki dobry to czego siedział na państwowej posadzie ? 

 tobie za to od wódy wypaliło rozum.

Zwolniono ......i tylko tyle człowieka. Jak taki dobry to czego siedział na państwowej posadzie ? 

rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 13:14
Klasyczne TKM
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 20:47
jak się świniom koryto zabiera to tez ryje drą , nie ma ludzi niezastąpionych, niech się wszyscy nachapią, takich co maja pasję do kasy jest dużo więcej
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 15:15
To cios dla polskiej hodowli, która przecież przetrwała i wojny i komunę – mówi prof. Państwowej Szkoły Wyższej Krystyna Chmiel, znawczyni i hodowca koni arabskich z Białej Podlaskiej. Zawsze twierdziłem ze PiS jest gorszy od wszystkich innych plag rujnujących Polskę.
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 20:25
Piszących tu chamuf co na niczym się nie znajo nie powinno się dopuszczać o komputera. Tylko ciśnienie podnoszo
Avatar
llllll / 26 lutego 2016 o 16:38

Niesamowite !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak samo załatwiono prof. Starosławską z COZL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I co ? To są te zmiany antysystemowe, wstyd !

Starosłwską odwołał marszałek województwa Sosnowski z PSL-u

Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 18:57
zapewne pobiera wysoką emeryturę no i jeszcze Prezes, trzeba z tym skonczyć
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 18:44
skończyły się koryta czas zająć żłoby
Avatar
gość / 25 lutego 2016 o 14:38

Górników i innych panów od prac prostych jest tysiące; zwalnia się ich gdy ich firmy są niedochodowe, więc bardzo nietrafione porównanie panie prostaku (bo takich prównań używają tylko prostackie chamidła).

przyczyny zwolnienia są bardzo rożne,

wystarczy brak zaufania do człowieka z dawnych układów.

może czas najwyższy oczyścić stanowiska i dać komuś nowemu.

wiem ,ze nowo zatrudniony będzie miał pod górkę

tylko dlatego ,ze skończył się układ

przyczyny zwolnienia są bardzo rożne,

wystarczy brak zaufania do człowieka z dawnych układów.

może czas najwyższy oczyścić stanowiska i dać komuś nowemu.

wiem ,ze nowo zatrudniony będzie miał pod górkę

tylko dlatego ,ze skończył się układ

rozwiń
Avatar
gość / 25 lutego 2016 o 14:33

A czy ktoś obiecał M.Treli że tę funkcję będzie sprawował do śmierci ??? Ja nie widzę powodu do takiego szumu medialnego , wiecie ilu ludzi traci posady każdego dnia ? Ktoś go powołał i ktoś odwołał , Gdyby to była jego prywatna stadnina , to mógłby pokazać środkowy palec i dalej karmić swoje konie :)

on nie karmił koni

on banknoty liczył

do liczenia kasy nie trzeba prezesa tylko kasjera.

Wielkość tej stadniny to zasługa tych co codziennie gnój wyrzucają z obory a nie urzędnika . 

on nie karmił koni

on banknoty liczył

do liczenia kasy nie trzeba prezesa tylko kasjera.

Wielkość tej stadniny to zasługa tych co codziennie gnój wyrzucają z obory a nie urzędnika . 

rozwiń
Avatar
gość / 25 lutego 2016 o 14:27

Droga ewo nie wiem co wyjadło ci rozum, ale te konie zarabiały na polskie dzieci i na 500+ też zarabiać mogłyby, ale ruch zwolnienia prezesa taką możliwość zaprzepaści. I jeszcze rada korzystaj ze słownika ortograficznego, bo prawdziwy patriota powinien pisać poprawnie w swoim patriotycznym języku.

 tobie za to od wódy wypaliło rozum.

Zwolniono ......i tylko tyle człowieka. Jak taki dobry to czego siedział na państwowej posadzie ? 

 tobie za to od wódy wypaliło rozum.

Zwolniono ......i tylko tyle człowieka. Jak taki dobry to czego siedział na państwowej posadzie ? 

rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 13:14
Klasyczne TKM