czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Marsz Godności. Ratownicy pogotowia wyjdą na Plac Wolności

Dodano: 13 lipca 2016, 06:53
Autor: Ewelina Burda

Ratownicy pogotowia chcą odwołania dyrektora. 19 lipca o godz. 11 na Placu Wolności organizują Marsz Godności. Zapraszają wszystkich którzy się z nimi solidaryzują (fot. Ewelina Burda)
Ratownicy pogotowia chcą odwołania dyrektora. 19 lipca o godz. 11 na Placu Wolności organizują Marsz Godności. Zapraszają wszystkich którzy się z nimi solidaryzują (fot. Ewelina Burda)

Były już dwie pikiety, a teraz będzie Marsz Godności. Organizują go ratownicy z pogotowia w Białej Podlaskiej, którzy chcą odwołania swojego szefa.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Mamy już dość poniżania, zastraszania i mobbingu ze strony dyrektora – podkreślają pracownicy. Ale szef bialskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Roman Filip nie zgadza się z tymi zarzutami. – Mam czyste sumienie. Odnoszę wrażenie, że wielu pracowników za mobbing uważa rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. Nigdy jako dyrektor nie przekroczyłem swoich uprawnień, a już od 11 lat tutaj pracuję – tłumaczył nam tydzień temu dyr. Filip. – Może w pojęciu niektórych za dużo jest wymagań, ale odpowiedzialny dyrektor pogotowia powinien egzekwować czasy wyjazdu i dotarcia do pacjenta.

– Sytuacja stoi w miejscu. A najlepszym rozwiązaniem byłaby dymisja pana dyrektora. W ostateczności pójdziemy do sądu, bo mamy dowody na mobbing, ale sprawa w sądzie może się przedłużać – komentuje z kolei Mariusz Fidura, ratownik ze związków zawodowych.
Dlatego już w najbliższy wtorek o godz. 11 na Placu Wolności ratownicy organizują Marsz Godności. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu bialskiego oraz wszystkich ludzi wielkiego serca, dla których godność człowieka i szacunek wobec innych ludzi jest największą wartością – nawołują pracownicy pogotowia.

Tydzień temu do bialskiego pogotowia przyjechał nawet marszałek woj. lubelskiego Sławomir Sosnowski. Stwierdził jednak, że nie ma podstaw, aby odwołać dyrektora. Zalecił ratownikom, aby zgłosili sprawę do inspekcji pracy. – Uważamy, że marszałek tak samo jak ma prawo powołać, może też odwołać dyrektora. Przecież blisko 150 ratowników pogotowia nie wymyśliło sobie mobbingu – komentują związkowcy.

W ostatnich latach placówkę kontrolował już Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie, ale nie stwierdził przypadków mobbingu.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 lipca 2016 o 20:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co na te idioteczne zachowania powiedzą bezrobotni, którym zlikwidowano zakłady pracy i nikt w ich obronie nie zorganizował żadnego marszu. Biorą kasę , śpią na tapczanach w pracy i jeszcze apelują o udział w marszu. Ale czasy. Chichot historii . Tym którym ciężko nikt nie pomoże. Bezrobotni ratownicy do bialskiego pogotowia może jakość usług się poprawi
Rozwiń
Gość
Gość (18 lipca 2016 o 19:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest istny cyrk. Ludzie którzy pracują efektywnie 25% wzywają do marszu godnośći. A kto wezwie do marszu godności bezrobotnych tych którym się nie marzą warunki pracy i wynagrodzeń ratowników. Świat zwariował. Pracują w kilku firmach i ogłupiają innych mówiąc , że są onbnażeni z godności i zapraszają na marsz. A co ci co nie mogą znależć pracy za najniższą krajową. Niech pokaża wodzowie tego marszu PIT za 2015 rok wtedy wszyscy zrozumią jaka obłuda temu towarzyszy. Ich dochody są wyższe od tego który ich rzekomo mobbingował. Ludzie nie dajcie się zwariować. Nasza słuzba zdrowia jest chora, a te marsze w tym ją utwierdzają.
Rozwiń
Gość
Gość (18 lipca 2016 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu bialskiego oraz wszystkich ludzi wielkiego serca, dla których godność człowieka i szacunek wobec innych ludzi jest największą wartością – nawołują pracownicy pogotowia" Tak wołają znudzeni leżeniem w czasie pracy ratownicy. Znudzeni chłopcy weźcie się do roboty bo macie cieplarniane warunki i wam woda sodowa do głowy wybiła. Ten marsz to wielkie jaja i ciekawe ilu się da na to nabrać
Rozwiń
Gość
Gość (18 lipca 2016 o 15:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Leniuchom nie chce się pracować. W takich firmach jak pogotowie winna być dyscyplina bo to narzucają przepisy. Komu nie odpowiada niech się zajmie czym innym. Słowo godność powinno być przypisane tym do których przyjeżdżacie. Wstyd, że zajmujecie się sami sobą a nie pacjentem , który całe życie płacił składki na wasze pobory. Czytałam , że nie wygodne tapczany w pracy, i o 6 pobudka. Stwórco widzisz i nie grzmisz. Faktycznie takie wymagania to dla nierobów to horror...........
Rozwiń
pacjent
pacjent (18 lipca 2016 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest ustawa o prawach pacjenta. To się ignoryuje i protestują ci, którzy ją przestrzegać powinni. Toż to jest chore...............................................
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!