piątek, 22 września 2017 r.

Biała Podlaska

Marta Czyrko

Dodano: 30 czerwca 2002, 17:02
Autor: (pim)

Absolwentka Publicznego Gimnazjum nr 4 im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej Podlaskiej w nagrodę za bardzo dobrze zdany egzamin i pracę w samorządzie szkolnym otrzymała szablę.

Przed szesnastoma laty urodziła się w Białej Podlaskiej. Ukończyła Szkołę Podstawową nr 5. Był dobrą, solidną uczennicą otrzymując średnie oceny roczne 5,0-5,2. Każdą klasę kończyła z czerwonym paskiem. Jako jedynaczka sprawiała swoim rodzicom Janinie i Andrzejowi satysfakcję. Bardzo dobrze szła jej także nauka w gimnazjum. Z powodzeniem wystartowała w konkursie z języka polskiego, w którym doszła do finału wojewódzkiego. Przygotowywała ją polonistka, wychowawczyni Małgorzata Kadłubowska.
Marta osiągnęła najlepszy wynik zewnętrznego egzaminu kompetencyjnego w szkole uzyskując w sumie 92 punkty (w tym 47 z przedmiotów humanistycznych i 45 z matematyczno-przyrodniczych). Średnia ocen na świadectwie ukończenia gimnazjum wyniosła 5,35.
Powołana przez Radę Pedagogiczną kapituła wyróżnienia "Szabla Piłsudskiego” uhonorowała ją tą nagrodą obok dyrektora gimnazjum Henryka Grodeckiego i sponsora szkoły - firmy Kociuk & Magier.
Marta była zaskoczona tym zaszczytem. Powiedziała nam, że będzie z niej dumny dziadek, który walczył w kampanii wrześniowej 1939 roku. Szabla zawiśnie na ścianie.
Marta chce dalej się uczyć w II LO im. Emilii Plater. Lubi naukę języków obcych (zamierza poznać hiszpański). Jej pasją są tańce latynoamerykańskie. W przyszłości planuje studiować psychologię. Jej mama pracuje w firmie spedycyjnej, a ojciec jest bezrobotny.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!