poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Marta Czyrko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 czerwca 2002, 17:02
Autor: (pim)

Absolwentka Publicznego Gimnazjum nr 4 im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej Podlaskiej w nagrodę za bardzo dobrze zdany egzamin i pracę w samorządzie szkolnym otrzymała szablę.

Przed szesnastoma laty urodziła się w Białej Podlaskiej. Ukończyła Szkołę Podstawową nr 5. Był dobrą, solidną uczennicą otrzymując średnie oceny roczne 5,0-5,2. Każdą klasę kończyła z czerwonym paskiem. Jako jedynaczka sprawiała swoim rodzicom Janinie i Andrzejowi satysfakcję. Bardzo dobrze szła jej także nauka w gimnazjum. Z powodzeniem wystartowała w konkursie z języka polskiego, w którym doszła do finału wojewódzkiego. Przygotowywała ją polonistka, wychowawczyni Małgorzata Kadłubowska.
Marta osiągnęła najlepszy wynik zewnętrznego egzaminu kompetencyjnego w szkole uzyskując w sumie 92 punkty (w tym 47 z przedmiotów humanistycznych i 45 z matematyczno-przyrodniczych). Średnia ocen na świadectwie ukończenia gimnazjum wyniosła 5,35.
Powołana przez Radę Pedagogiczną kapituła wyróżnienia "Szabla Piłsudskiego” uhonorowała ją tą nagrodą obok dyrektora gimnazjum Henryka Grodeckiego i sponsora szkoły - firmy Kociuk & Magier.
Marta była zaskoczona tym zaszczytem. Powiedziała nam, że będzie z niej dumny dziadek, który walczył w kampanii wrześniowej 1939 roku. Szabla zawiśnie na ścianie.
Marta chce dalej się uczyć w II LO im. Emilii Plater. Lubi naukę języków obcych (zamierza poznać hiszpański). Jej pasją są tańce latynoamerykańskie. W przyszłości planuje studiować psychologię. Jej mama pracuje w firmie spedycyjnej, a ojciec jest bezrobotny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!