piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Miasto ma nowe boisko dzięki „dobrej zmianie”. A dostanie jeszcze pieniądze na stadion

Dodano: 30 czerwca 2017, 20:47
Autor: Ewelina Burda

– Cieszymy się jak dobra zmiana działa w Białej Podlaskiej – powiedział prezydent Dariusz Stefaniuk na otwarciu pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Obiekt oglądał w piątek wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, który do budowy obiektu dołożył miastu ponad 1,2 mln zł.

– Wiele lat mówiło się, że w mieście brakuje pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, że nasze kluby muszą jeździć do innych ośrodków by trenować. A dzisiaj mamy święto piłki w Białej Podlaskiej – podkreślał Stefaniuk. – Dzięki temu, że mamy rząd Prawa i Sprawiedliwości i przychylność ministerstwa sportu udało się sięgnąć po dotację. Cieszymy się jak dobra zmiana działa w naszym mieście – dodał prezydent.

Pełnowymiarowe (105 na 60 metrów) boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem powstało przy miejskim stadionie. Obiekt z piłkochwytami i kilkumetrową strefą bezpieczeństwa ma nawierzchnię spełniającą wymogi międzynarodowej organizacji FIFA  i 18-metrowe maszty, a na każdym po 10 lamp. Z obiektu będą mogły korzystać wszystkie kluby w mieście. W sumie boisko kosztowało ponad 2,5 mln zł.

Ale to nie koniec sportowych inwestycji w mieście. Również w piątek prezydent podpisał oficjalnie umowę z wiceministrem sportu na 10 mln zł dotacji na budowę miejskiego stadionu.

– To jedna z największych dotacji jakie przyznaliśmy – podkreśla pochodzący z Kraśnika wiceminister Stawiarski.

Pierwszy etap inwestycji, który miasto zacznie realizować jeszcze w tym roku, opiewa na około 25 mln zł. Powstanie trybuna wschodnia na ponad 3 tys. miejsc, zaplecze sportowo-socjalne, siłownia i hala sportowa, z której będą mogli korzystać również uczniowie pobliskiego „ekonomika”. Już w pierwszym etapie stadion zyska fasadę z paneli aluminiowych. Ma spełniać wymogi licencyjne ekstraklasy.

– Cieszy mnie, że miasto potrafi dobrze wydawać pieniądze, bo Polskę wschodnią trzeba doinwestować, bo przez ostatnie 8 lat była mocno spychana na manowce. Teraz te duże różnice trzeba niwelować. I nie chodzi tylko o budowę dróg, ale również o infrastrukturę. Bo na zachodzie i w centrum takie boiska i stadiony już są – zaznacza wiceminister sportu. – Nie ma lepiej zainwestowanych pieniędzy niż na sport dzieci i młodzieży – stwierdza na koniec Stawiarski.

Oprócz wiceministra w otwarciu boiska wzięli udział przedstawiciele bialskiego środowiska sportowego, miejscy radni oraz senator Grzegorz Bierecki i poseł Janusz Szewczak, którzy mieli lobbować za projektem Białej Podlaskiej w ministerstwie.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(41) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 lipca 2017 o 21:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KOREKTA: Po przeglądzie fotek z minki pana prezydenta i osób towarzyszących, dość jednoznacznie wynika, że nikt z opozycji za Chiny Ludowe na tym boisku nie poharata w gałę.
Rozwiń
Gość
Gość (5 lipca 2017 o 21:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po przeglądzie fotek z minki pana prezydenta i osób towarzyszących, dość jednoznacznie wynika, że nikt z opozycji za Cna tym boisku nie poharata w gałę
Rozwiń
Gość
Gość (4 lipca 2017 o 12:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak senator używa swoich wpływów żeby Stefaniuk dostał dofinansowanie to jest to k u m o t e r s t w o a nie żaden lobbing. Dofinansowanie powinno wynikać z uczciwej ,merytorycznej oceny wniosku a nie pozycji Biereckigo. Pomijając sens inwestycji to należy widzieć, że chodzi tutaj wyłącznie o promowanie dobrodzieja - łaskawcy Biereckiego i jego sługusa Stefaniuka a nie o dobro mieszkańców.
Rozwiń
Gość
Gość (4 lipca 2017 o 10:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Marcel, nie TYLKO STEFANIUK potrafi coś zrobić dla ,,tego'', czyli dla ,,naszego'' miasta. Już od dłuższego czasu powszechnie wiadomo, że żona Stefaniuka może znacznie więcej. Zresztą niedawno nas uwiadomił Dziennik Wschodni, że ,,pierwsza dama'' właśnie ,,zasiadła'' w radzie nadzorczej PGZ i dokłada ,,odpowiedniej'' staranności, nawet o obronność Rzeczy, chyba pospolitej.
Rozwiń
Marian
Marian (3 lipca 2017 o 21:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trwa obłęd zwolenników minionej ekipy. Ich mafie już są zidentyfikowane. Wkrótce ruszą do prokuratur ojcowie chrzestni i matki chrzestne. Zacznie się ryk Europejczyków, gdy zapadną decyzje o aresztach. Zaślepieni bredzą jakoby to groziło ludziom PiS. Atakują dziennikarkę za relację, bo im sie nie podobają fakty. Psychiatria ma przyszłość. Wstyd przyznawać się do giermków mafii politycznej!!!! 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (41)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!