niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Miasto przekaże stowarzyszeniu grunt i budynek szkoły. 99 proc. bonifikaty

Dodano: 3 kwietnia 2016, 20:33
Autor: Ewelina Burda

Prezes stowarzyszenia Dobra Szkoła Małgorzata Siedlecka oraz wiceprezes Jakub Chwesiuk zabierali głos na ostatniej sesji rady miasta / fot. E.Burda
Prezes stowarzyszenia Dobra Szkoła Małgorzata Siedlecka oraz wiceprezes Jakub Chwesiuk zabierali głos na ostatniej sesji rady miasta / fot. E.Burda

Radni zgodzili się na przekazanie podlaskiemu stowarzyszeniu Dobra Szkoła gruntu i budynku przy ul. Langiewicza. W 2012 roku po likwidacji publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, placówkę przejęło stowarzyszenie. Do dzisiaj prowadzi tu niepubliczną Społeczną Szkołę Podstawową o profilu katolickim.

Do tej pory, Dobra Szkoła wynajmowała nieruchomość od miasta. Teraz stowarzyszenie chce rozbudować placówkę, a do tego potrzebny będzie kredyt, który wymaga posiadania tytułu własności nieruchomości. Na ostatniej sesji, radni zgodzili się na sprzedaż stowarzyszeniu obiektu z 99-procentową bonifikatą. W uchwale czytamy, że rzeczoznawca wycenił nieruchomość na prawie 1,1 mln zł. Z bonifikatą stowarzyszenie będzie ją mogło wykupić za niecałe 11 tys. zł.

– W 2012 roku placówka miała zostać zlikwidowana, ale rodzice zawiązali stowarzyszenie. Przez te lata ciężko pracowaliśmy. Nasza szkoła jest w mieście doceniania. Poziom usług edukacyjnych jest wysoki. Mamy mniejszą subwencję niż szkoły publiczne ,a sobie radzimy – mówi wiceprezes stowarzyszenia Jakub Chwesiuk. – Widzimy potrzebę aby placówka nadal funkcjonowała. Zapisy do przedszkola mamy już na 2 lata do przodu – dodaje.  

Obecnie w siedmiu oddziałach uczy się tu 93 dzieci. A do przedszkola uczęszcza 56 przedszkolaków. W planach jest rozbudowa placówki o cztery dodatkowe sale. – Rozbudowę chcemy sfinansować kredytem na 5 lat – zaznacza wiceprezes stowarzyszenia.

Oprócz kredytu stowarzyszenie będzie się starać o środki unijne. Szacowany koszt inwestycji to ok. 300 tys. zł. Większość radnych poparła uchwałę zainicjowaną przez prezydenta miasta, aby na preferencyjnych warunkach przekazać stowarzyszeniu nieruchomość.

– To dobry wzorzec dla innych. Miasto takie inicjatywy powinno wspierać – uważa radna Alicja Łagowska (PiS). – Jako nauczyciel tej szkoły mogę stwierdzić że to się udało. Chociaż przed nami był wielki znak zapytania – przyznaje z kolei radna Małgorzata Kiec (AS - Nasze Miasto Wspólne Dobro).

Wątpliwości miał za to radny Adam Wilczewski (PO). – Dobrze pamiętać czasami, że nie można kota zagłaskać. Zwracacie się do rady miasta o milionowej wartości majątek, a jednocześnie twierdzicie, że nie potrafimy zarządzać szkołami. Ja szanuję, że ta szkoła funkcjonuje, bo nie było szans na jej utrzymanie. Ale nie jestem zadowolony że robicie konkurencję dla szkół publicznych w mieście. Problem oświaty jest trudny i nie jest do rozwiązania przez nas, radnych – powiedział na sesji radny Adam Wilczewski.

Stowarzyszenie Dobra Szkoła jeszcze w tym roku chce rozpocząć rozbudowę placówki przy Langiewicza.

AUTYŚCI (z)BAWIENIA
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (4 kwietnia 2016 o 12:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli spektaKULarnir psychoPATyczna CHOROBA AUTYZMU (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

4) kz nszz solidarnosc organistow 4

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kółkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazała jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA, a związek nie nadąża z przykładami, dowodami i innymi pier...dołami (z)BAWIENIA jak KURIA JAEGO MAĆ, ha ha ha...

Tylko w kwietniu internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „FAKT24.PLz dn. 3.IV.2016 r. w artyKULe: Szokujące słowa Chazana. Mówił do pielgrzymówoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „ECHO DNIAz dn. 3.IV.2016 r. w artyKULe: Partia Razem protestowała w Kielcach przeciwko zmianon w ustawie antyaborcyjnejoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „DZIENNIK WSCHODNIz dn. 3.IV.2016 r. w artyKULe: 1}Kościół chce całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Partia Razem protestowała w Lublinie”; 2}Miasto przekaże stowarzyszeniu grunt i budynek szkoły. 99 proc. bonifikatyoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „GAZETA POMORSKAz dn. 4.IV.2016 r. w artyKULe: 1}"Nie jestem zwolenniczką aborcji, ale jestem zwolenniczką świadomego wyboru" [list od Czytelniczki]”; 2}W powiecie bydgoskim marszałek ratuje tylko kościołyoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

5) „DZIENNIK BAŁTYCKIz dn. 4.IV.2016 r. w artyKULe: Księża czytali list episkopatu ws. aborcji. Kobiety w proteście wyszły m.in. z Bazyliki MariackiejoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

6) „NEWSWEEKz dn. 4.IV.2016 r. w artyKULe: Sierakowski: Kaczyński nie panuje nad EpiskopatemoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( … ) RESZTA NA FACEBOOK ‘ u.

NIE WIERZYSZ? - zobacz!

Wszystkich księŻULI należy uznać za DEALRÓW, a Lud Boży za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

Rozwiń
Gość
Gość (4 kwietnia 2016 o 05:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale biznes!! Na każde dziecko ulga wyniesie 12 tys zł, a to jest TYLKO 2-letnia subwencja oświatowa!! Czy niekatolickiej placówce udzieliliście kiedykolwiek takiej bonifikaty?? Kiedy i której? Może niepublicznym przedszkolom albo żłobkom, a może ośrodkowi pomocy dla chorych dzieci, poradni psych-ped??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!