wtorek, 30 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Mieczysław Kalenik w swoim mieście

Dodano: 6 czerwca 2002, 13:41

Mieczysław Kalenik filmowy Zbyszko z Bogdańca po 40 latach
Mieczysław Kalenik filmowy Zbyszko z Bogdańca po 40 latach

Tegoroczne Dni Międzyrzeca Podlaskiego będą obfitować w interesujące imprezy kulturalne, najważniejszą będzie benefis pochodzącego z tego miasta znanego aktora Mieczysława Kalenika

Ten artysta zapamiętany przez miliony z roli swego życia - Zbyszka z Bogdańca w "Krzyżakach” Aleksandra Forda, debiutował w 1954 roku w "Pokoleniu” Andrzeja Wajdy. W ostatnich latach występował w filmowym "Panu Tadeuszu”, spektaklach warszawskiego Teatru "Komedia” i w programach telewizyjnych.
Jutro podczas benefisu o godz. 17 w kinie "Sława” nie tylko będzie udzielać wywiadów i recytować, ale także śpiewać. Program z nim poprowadzą Mieczysław Gajda i Ryszard Kornacki. R. Kornacki z żoną Krystyną także w sobotę będzie jednym ze współorganizatorów podsumowania o godz. 11 VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej. Podczas wręczenia nagród w sali konferencyjnej MOK wystąpi znany podlaski bard Jacek Musiatowicz.
Imprezę poprzedzi o godz. 10 w kinie "Sława” Ogólnomiejski Festiwal Konkursu Piosenki Polskiej. W samo południe ulicami miasta przejdzie korowód zespołów uczestniczących w przeglądzie folklorystycznym. Na pl. Jana Pawła II będzie kiermasz twórczości ludowej. O godz. 16 zaplanowano koncert muzyki "dance”.
W niedzielę o godz. 9 w MOK rozpocznie się turniej brydża sportowego, a o godz. 9.30 na stadionie miejskim odbędą się zawody piłkarskie "dzikich drużyn”. O godz. 10 zacznie się turniej szachowy, o 11 na Żwirowni zawody strzeleckie. O godz. 15 atrakcją ma być mecz piłki nożnej "Old boy” Międzyrzec - Old boy” Ukraina. Po spotkaniu pokazy lotnicze z motolotnią i dyskoteka.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!