niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Między Bugiem a Krzną. Jak przyciągnąć tu turystów?

Dodano: 7 grudnia 2016, 20:49
Autor: eb

Spotkanie założycielskie LOT (fot. Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej)
Spotkanie założycielskie LOT (fot. Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej)

"Między Bugiem a Krzną". Tak nazywa się Lokalna Organizacja Turystyczna powiatu bialskiego.

Jak na razie w LOT zaangażowało się 40 podmiotów, m.in. samorządów, organizacji pozarządowych, a także właścicieli gospodarstw agroturystycznych. To pomysł starosty bialskiego Mariusza Filipiuka (PSL).

– Na naszym terenie nie ma wypracowanego modelu współpracy na rzecz rozwoju turystyki, stąd inicjatywa powołania LOT, która swoim zasięgiem obejmie samorządy, branżę turystyczną, organizacje pozarządowe, a także osoby fizyczne. Bo kluczem do sukcesu w turystyce jest współpraca – tłumaczył we wrześniu starosta.

W grudniu odbyło się zebranie założycielskie jednym z celów LOT jest zwiększanie liczby turystów odwiedzających ten region Polski oraz stworzenie systemu informacji, promocji i rezerwacji turystycznej. Prezesem LOT został Arkadiusz Misztal, radny powiatowy.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 lutego 2017 o 21:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nazwa LOT to skrót od Lokalna Organizacja Turystyczna. Jest to podstawowa struktura o której mówi ustawa i Polskiej Organizacji Turystycznej. Warto znać cokolwiek temat zanim się zdecyduje odezwać ;)
Rozwiń
Gość
Gość (8 grudnia 2016 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moim zdaniem, motywacją powołania ... są wybory samorządowe - za dwa lata? Nic się nie dzieje, miejsc pracy brak, stanowiska od dyr pogotowia itp po sprzątaczki wzięte. Tylko jeszcze marketing kiepskawy - bo mówią o klikach i betonach. Te wybory nie dadzą 22%, bo ludzie już wiedzą, że wybory są walką o miejsca pracy, dobrze płatne i nie będzie głosów nieważnych, aż tyle czyt
Rozwiń
Gość
Gość (8 grudnia 2016 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie prezesie Misztal, jeżeli chodzi o nazwę LOT, to gratuluję pomysłu. PLL LOT S.A., ma wszelkie podstawy, żeby wytoczyć wam proces sądowy o odszkodowanie za bezprawne, celowe posługiwanie się nazwą zastrzeżoną przez polskiego, lotniczego przewoźnika narodowego. Natomiast, co do turystów to nie pitolcie, jak mały Kazio, bo nad Bugiem już od wielu lat turystów jest multum. Innych ,,niezidentyfikowanych'' turystów, może spróbujcie przyciągać na lasso.... Powołaliście stowarzyszenie, li tylko dlatego, żeby mieć ,,ważne'' funkcje i od czasu do czasu coś pozornie robić. W zupełności wystarczyłoby, jakby powiat zgłosił oferty turystyczne z tej części Podlasia do Polskiej Organizacji Turystycznej, które je autoryzuje i prezentuje dwa razy w roku na Targach Turystyki w Londynie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!