sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

"Między Wschodem a Zachodem – Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży" w Białej Podlaskiej

Dodano: 22 marca 2016, 11:39
Autor: eb

Przed Światowymi Dniami Młodzieży Biała Podlaska zawrze porozumienie z 12 gminami.

"Między Wschodem a Zachodem – Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży" pod takim hasłem miasto zrealizuje z gminami wspólne projekty.

– Porozumienie w ramach Światowych Dni Młodzieży zakłada m.in. wspólną organizację koncertu w Białej Podlaskiej oraz licznych przedsięwzięć w gminach – mówi Michał Trantau, rzecznik prezydenta.

Liderem ma być miasto. Dlatego porozumienie w formie uchwały trafi nawet do porządku obrad na najbliższą sesję rady miasta. Władze miasta liczą, że Światowe Dni Młodzieży będą okazją do promocji Białej Podlaskiej i regionu. W Parku Radziwiłłowskim wystąpią trzy duże zespoły, m.in. Full Power Spirit – precyzuje ksiądz Leszek Mućka, bialski koordynator ŚDM.

Gminy zrzucą się na tzw. pakiety informacyjne dla pielgrzymów. – Będą to foldery o regionie, gadżety, karimaty dla wszystkich pielgrzymów. W sumie to wydatek ponad 34 tys. zł – dodaje ks. Mućka.

Przypomnijmy, że do Białej Podlaskiej ma trafić 750 pielgrzymów z Francji, Białorusi, Słowacji, Portugalii i Rosji. Zostaną tu od 20 do 25 lipca. Później udadzą się już do Krakowa, gdzie odbędą się centralne dni spotkań młodzieży z Ojcem Świętym.

Od kilku miesięcy w kamienicy przy ul. Jatkowej w  Białej Podlaskiej  działa punkt informacyjny ŚDM. Jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!