poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Międzyrzec Podlaski: Gmina podzieliła pieniądze na sport, kulturę i sztukę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 maja 2012, 21:09

 (Archiwum)
(Archiwum)

Lokalne organizacje pozarządowe walczyły w sumie o 40 tys. zł. Najwięcej zgarnęło stowarzyszenie, które od lat uczy gry w piłkę nożną i organizuje rozgrywki dla całej gminy.

W konkursie na realizację zadań związanych ze sportem, upowszechnianiem kultury i sztuki oraz tradycji gminy i regionu mogły startować organizacje pozarządowe. Najwięcej pieniędzy zdobyło Stowarzyszenie Piłkarska Liga Gminy Międzyrzec Podlaski z Rogoźnicy. Dostanie 6 tys. zł na organizację ligi i udział jej reprezentacji w Pucharze Polski, 4110 zł na organizację szkoleń sportowych dla uczniów szkół i na poprawę swojej bazy, 1500 zł na przeprowadzenie XI Biegów Przełajowych oraz 4 tys. na X Piłkarski Turniej Drużyn Strażackich i dwa inne turnieje: dla szkół podstawowych i dla gimnazjów.

W sumie dostanie ponad 15 tys. zł. – Na pewno są to większe pieniądze niż w poprzednich latach – mówi Roman Lipiński z zarządu PLGMP. – Ale z drugiej strony to tylko 6 tys. zł na ligę, która odbywa się co niedziela. Co tydzień przyjeżdża tu 200 piłkarzy.

Gmina wyda jednak więcej pieniędzy na piłkę nożną. 1 tys. zł na udział w PLGMPwR i szkolenie zawodników dostanie Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi z miejscowości Manie. Kolejne 3 tys. zł ta organizacja otrzyma na przeprowadzenie turnieju piłki nożnej mężczyzn. Natomiast 6 tys. zł przypadnie Gminnemu Ludowemu Klubowi Sportowemu Krzna z Rzeczycy. Te pieniądze zostaną przeznaczone na szkolenie i udział w rozgrywkach piłkarskich.

Ponadto Uczniowski Ludowy Pożarniczy Klub Sportowy Orlik”z Krzewicy otrzyma 2,5 tys. zł na I Międzygminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt, a Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pościsze i Tuliłów dostanie ponad 4,5 tys. zł na zorganizowanie turnieju piłki nożnej dla uczniów klas IV-VI. Tej ostatniej organizacji udało się zdobyć również ponad 900 zł na zajęcia z siatkówki dla dzieci i młodzieży szkolnej. Z kolei 3400 zł na szkolenia zdobył wspominany już "Orlik” z Krzewicy.

Z całej puli pieniędzy przeznaczonych przez gminę na ten konkurs, tylko 3 tys. zł pójdzie na upowszechnianie kultury i sztuki oraz tradycji gminy i regionu. Pieniądze dostanie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec. Zorganizuje konkurs dla dzieci i młodzieży pod hasłem "To, co przeżyło jedno pokolenie, drugie przeżywa w sercu i pamięci”.

– Zależy nam bardzo na zacieśnianiu więzi między pokoleniami. Pomyśleliśmy o konkursie na prace o naszej miejscowości, ewentualnie o sąsiednich miejscowościach albo o rodzinie – tłumaczy Elżbieta Baj ze stowarzyszenia. – Konkurs będzie skierowany do młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wskazane będzie korzystanie z pomocy osób ze starszego pokolenia, bo właśnie o to tutaj chodzi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!