niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Międzyrzec Podlaski: Lepsze warunki na oddziale rehabilitacji w szpitalu

Dodano: 19 maja 2016, 21:29
Autor: Ewelina Burda

Powiatowy szpital w Międzyrzecu Podlaskim ma już nowy oddział rehabilitacyjny/ fot. szpital  w Międzyrzecu
Powiatowy szpital w Międzyrzecu Podlaskim ma już nowy oddział rehabilitacyjny/ fot. szpital w Międzyrzecu

Powiatowy szpital w Międzyrzecu Podlaskim z nowym oddziałem rehabilitacyjnym. Po remoncie, do dyspozycji pacjentów jest 30 łóżek.

Wcześniej oddział rehabilitacyjny w placówce istniał, ale łóżka były rozrzucone w czterech różnych miejscach szpitala. – Przy jednym z budynków powstała nowa kondygnacja, gdzie ulokowaliśmy oddział. Poprawiły się warunki i zwiększyliśmy liczbę łóżek z 20 do 30 – mówi Wiesław Zaniewicz dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Placówka może się też pochwalić nowym sprzętem rehabilitacyjnym. – Liczymy że dzięki temu przyciągniemy nowych pacjentów którzy do tej pory wybierali ośrodki w Białej Podlaskiej czy Łosicach – dodaje Zaniewicz. – Sale są doskonale wyposażone – potwierdza Jan Kalinowski ordynator oddziału.

– Dysponujemy hydroterapią, fizykoterapią i kinezą. Nasz personel jest przeszkolony. Trafiają do nas pacjenci po urazach narządów ruchu. Mamy też przypadki neurologiczne, po udarach mózgu z niedowładami – precyzuje Kalinowski. Czas oczekiwana na przyjęcie wynosi od 2 do 3 miesięcy. – Pacjentów mamy z całej Polski, nawet z Warszawy. Bo tam trzeba czekać pół roku, a u nas szybciej – podkreśla ordynator. Na nowym oddziale zwiększono zatrudnienie. Obecnie pracuje tu 6 rehabilitantów, 6 pielęgniarek i 3 lekarzy.

– Stosujemy ogólnodostępne metody rehabilitacji. Trafiają do nas też  pacjenci z problemami reumatologicznymi, urazami ortopedycznymi, z bólami kręgosłupa, po zabiegach neurologicznych. Na oddziale przebywają średnio ok. 20 dni – mówi Krzysztof Czopiński kierownik zespołu fizjoterapeutów. 

- Chcemy powiększać  naszą bazę  rehabilitacyjną. Nasz potencjał wzrasta i liczę że NFZ weźmie to pod uwagę przy okazji kontraktów – nie ukrywa dyrektor. To jedyny szpital prowadzony przez powiat bialski. - Oddanie oddziału do użytku pacjentom powiatu bialskiego jest  ważne w sprawnej i specjalistycznej obsłudze medycznej. Wierzę, że  oddział będzie dobrze spełniać swoje zadania i pomoże w zwiększonej trosce o dobro pacjentów, którym będzie służył – powiedział podczas otwarcia starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Przy okazji budowy nowego oddziału, wyremontowano też kuchnię szpitalną i przebudowano ciągi komunikacyjne.  Natomiast, w wyniku przeniesienia oddziału rehabilitacji do nowych pomieszczeń zwiększy się liczba  łóżek na oddziale chirurgii ogólnej i urazowej.

Utworzenie nowego oddziału kosztowało 2 mln zł. Oprócz własnych środków szpitala, do inwestycji dołożył  powiat bialski i  ościenne samorządy.

Czytaj więcej o: szpital Międzyrzec Podlaski
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!