Dodano: 18 lipca 2011, 18:24
Autor: (pim)

(Tadeusz Wegrzyniak)

Festiwal szachowy w zgromadził aż 78 zawodników z Polski, Białorusi i Ukrainy.

W turnieju szachów P-20 zwyciężyli lublinianie Zbigniew Księski z dorobkiem (6,5 pkt.) przed Zbigniewem Pydą (6 pkt). Trzecie miejsce zajął zawodnik Andrei Gurbanov z Białorusi (też 6 pkt.).

W II Otwartych Mistrzostwach Międzyrzeca Podlaskiego pod Patronatem Burmistrza Miasta tytuł mistrza obronił Jan Góra reprezentujący UKS Jaćwież Suwałki. Drugi był radzynianin Łukasz Dymnek, a trzeci Łukasz Siedlanowski z UKS Astra Leśniowice. W turnieju dla zawodników z rankingiem do 1600 zwyciężył lublinianin Jakub Grzegorczyk przed Radosławem Filewiczem z UKS Olimpik Mońki i Piotrem Krupą reprezentującym Mordy.

W klasyfikacji juniorów do lat 8 zwyciężył Daniel Łosicki, a wśród juniorek do lat 8 Patrycja Waszczuk. Wśród juniorek do lat 10 zwyciężyła zawodniczka KSz Grakon Lublin - Katarzyna Bochniarz, a pośrod juniorów do lat 10 Radosław Filewicz, też KSz Drakon Lublin.

Festiwal szachowy organizowały: Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy "Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim wspólnie z Lubelskim Związkiem Szachowym. Tadeusz Węgrzyniak, prezes MUKS Gambit, poinformował nas, że szczegółowe wyniki dostępne są na stronie www.chessarbiter.com.