wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Międzyrzeckie Jeziorka bez wyciągu? Nowy burmistrz zmienia plany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 stycznia 2015, 12:15
Autor: Ewelina Burda

Obok igielitowego stoku narciarskiego, miał powstać wyciąg nart wodnych. Jednak, nowy burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego nie chce realizować planów swojego poprzednika.

To miał być drugi etap zagospodarowania terenu Międzyrzeckich Jeziorek, gdzie we wrześniu 2012 r. uruchomiono już całoroczny igielitowy stok narciarski. Oprócz wyciągu nart wodnych, miały tu też powstać, m.in.: piramida wspinaczkowa, most linowy, wieża widokowa oraz dwa pływające pomosty.

- Mam nadzieję, że za kilka lat akwen (Międzyrzeckie Jeziorka - red.) stanie się regionalnym centrum wypoczynku i turystyki z większą liczbą imprez - mówił jeszcze w lipcu były już burmistrz miasta Artur Grzyb.

Nadzieje były, bo w kwietniu tego roku miasto dostało 2,8 mln zł unijnego dofinansowania na drugi etap tej inwestycji. W sumie, narciarskie eldorado miało kosztować ok. 4 mln zł. Ogłoszono nawet przetarg i wyłoniono głównego wykonawcę - międzyrzecką spółkę Zremb Poland. Pomimo tego, nowy burmistrz Zbigniew Kot od inwestycji zamierza odstąpić.

- Wolałabym te środki przeznaczyć na rozwój sportu, ale dostępnego dla szerszego grona mieszkańców - mówi burmistrz. - Pod uwagę bierzemy budowę hali sportowej przy jednej ze szkół, która nie ma takiego obiektu, a także inwestycje na miejskim stadionie - dodaje.

Inwestycje na Międzyrzeckich Jeziorkach to według niego "bezmyślne marnotrawienie publicznych pieniędzy”. Tak przynajmniej pisał jeszcze podczas wyborczej kampanii na swojej stronie internetowej. Jednemu z międzyrzeckich portali powiedział też, że stok igielitowy generuje wysokie koszty utrzymania. "Jeżeli obciążymy MOSiR (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji -przyp. red.) kosztami funkcjonowania stadionu, pływalni, lodowiska i obiektów na żwirowni, to może nam zacząć brakować pieniędzy na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży. Czy mamy utrzymywać te obiekty ich kosztem?” - pyta na międzyrzeckim portalu Zbigniew Kot.

Za rezygnacją z tej inwestycji jest też większość rady. - Zamroziliśmy jednak decyzję odnośnie wycofania tego punktu z budżetu na 2015 rok, bo wykonawca nie ustalił jeszcze szczegółów z niemiecką firmą, która miała partycypować przy tej inwestycji - wyjaśnia przewodniczący rady Robert Matejek.

Bo, aby uniknąć kar finansowych związanych z odstąpieniem, miasto prowadziło negocjacje z firmą Zremb. - Chcielibyśmy podpisać ugodę, ale wykonawca czeka jeszcze na odpowiedź od niemieckiej spółki, która miała m.in. odpowiadać za elementy wyciągu nart wodnych - tłumaczy burmistrz Kot. - Jeżeli do ugody nie dojdzie i miasto musiałoby płacić wysokie kary, to inwestycję będziemy w tym wypadku realizować - zaznacza Zbigniew Kot.

Sprawa z unijnym dofinansowaniem jest prostsza. - Rozmawiałam z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego i tutaj niebezpieczeństwa nie ma. To tylko kwestia techniczna zwrotu dotacji - przekonuje burmistrz. - Pochopnej decyzji nie będziemy podejmować - dodaje na koniec przewodniczący rady Robert Matejek.

Tuż po wygranych wyborach, Zbigniew Kot zapowiedział, że chce postawić na inwestycje generujące nowe miejsca pracy.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!