niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Miejski przewoźnik wykręca numery

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2007, 16:31

Autobusy jeżdżą niepunktualnie, a niektórzy kierowcy palą w pojazdach - skarżą się bialczanie. Twierdzą, że zgłaszane przez nich uwagi są lekceważone.

-"Dziewiątka” spóźnia się systematycznie. Zazwyczaj ponad 10 minut. A niekiedy nawet pół godziny! - denerwuje się pani Grażyna. - Potem w biegu muszę się przesiadać na drugi autobus. Pytałam kierowcę MZK, dlaczego ciągle się spóźnia. Warknął, abym zapytała o to dyrektora MZK.
Podobne sygnały zgłaszało nam wielu białczan.
- Po wydłużeniu trasy linii "9” czas przejazdu przedłużył się o kilka minut. Czasami autobus musi też czekać na możliwość wjazdu na krajową drogę nr 2. Sytuację komplikuje modernizacja al. Tysiąclecia - Jan Harasimiuk, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego wylicza utrudnienia. Przyznaje, że mimo poważnego odnowienia taboru (w ostatnich latach przybyło 9 nowych autobusów), wciąż dochodzi do wielu awarii pojazdów. - Ostatnio tylko jednego dnia zepsuły się trzy autobusy - dodaje.
Kolejny problem to palenie papierosów podczas przez niektórych kierowców MZK. - W autobusie było troje małych dzieci i moja córka, która jest uczulona na dym. Nagle kierowca "siódemki” nie zważając na pasażerów zapalił papierosa - opowiada pani Zofia.
- Byliśmy oburzeni. Czy nie mógł zaczekać kilka minut z paleniem? - dodaje zdenerwowana pani Małgorzata.
- Problemy są z jednym kierowcą, który jest nałogowym palaczem. Już wcześniej zmniejszyłem mu premię za palenie przy pasażerach. Kolejny papieros będzie drogo go kosztować - zapowiada Harasimiuk.
Rudolf Somerlik, dyrektor gabinetu bialskiego prezydenta obiecuje, że niebawem sprawami skarg pasażerów będzie zajmować się Zarząd Transportu. Powstanie on w ramach projektu unijnego "Racjonalizacja systemu transportu publicznego w mieście Biała Podlaska”.
- Nieco wydłuża się uproszczenie układu linii autobusowych. Najpierw muszą zostać zakończone przebudowy ul. Zamkowej i al. Tysiąclecia. We wrześniu i w październiku przeprowadzimy jeszcze badania potrzeb przewozowych i usytuowania nowych linii. Oprócz siedmiu MZK pozostaną też dwie prywatne. Czekamy też na dostawę kolejnych trzech nowych autobusów - zapowiada Somerlik.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!