sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Mieszkańcy marzą o sławojce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 czerwca 2007, 20:08

Nie ma ubikacji, wody, ze ścian sypie się tynk. Mieszkańcy czują się upodleni, a administrator kamienicy bardzo się dziwi tym narzekaniom:

- Przecież wytrzymali w tych warunkach tyle lat...

Kamienicą przy placu Szkolny Dwór 21 administruje Zakład Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej. - Już ponad piętnaście lat nie mamy na podwórku nawet ubikacji - skarży się lokatorka, pani Natalia. - Niedaleko jest szalet publiczny, w którym trzeba płacić po 1 zł. Nosimy nieczystości z mieszkań w wiadrach do szamba, które znajduje się po przeciwnej stronie placu. Są tam szczury! Poza tym trzeba przemknąć obok wielu parkujących samochodów. Niedaleko są gabinety lekarskie i kancelarie adwokatów. Dzieci i młodzież bardzo się wstydzą chodzić z cuchnącymi wiadrami. Dorośli wynoszą je nocami...
Mieszkańcy mówią też o dalekich wyprawach po wodę, nieludzkim traktowaniu mieszkańców przez Zakład Gospodarki Lokalowej. Pokazują popękane ściany kamienicy, odpadające tynki, zagrzybione podłogi i uszkodzone rynny oraz ramy okienne.
Mieszkająca w tej kamienicy Beata Czublun mówi, że od lat z innymi kobietami chodzi do administracji ZGL i domaga się pomocy. - Bez efektu. Spotykamy się z lekceważeniem. Same musiałyśmy nosić piach i przygotowywać beton na utwardzenie podwórka przed komórkami na opał - przypomina pani Beata. - W ubiegłym roku obiecywano nam doprowadzenie wodociągu. W maju powiedziano, że będzie w czerwcu, ale nic się nie zmienia. Boję się, że z rozpadającego się pieca w pokoju może nas zatruć czad.
- To granda! Nie do pomyślenia, żeby w XXI wieku mieszkańcy centrum miasta marzyli choćby o "sławojce” - denerwuje się opozycyjny radny Marian Burda. - Szefom Zakładu Gospodarki Lokalowej najwyraźniej brakuje wrażliwości społecznej.
Mieczysław Ruta, dyrektor ZGL, zapewnia, że do sprawy stara się podchodzić po ludzku. Obiecuje, że do jesieni w kamienicy przy pl. Szkolny Dwór, podobnie jak i w innych dziesięciu komunalnych budynkach w centrum miasta, będzie kanalizacja. Przyznaje, że do dziś kamieniczka nie ma nawet zwykłej ubikacji.
- To zaszłość. Dziesiątki lat ludzie cierpliwie czekali, a teraz, kiedy obiecałem kanalizację, ciągle naciskają, usiłują wymusić przyśpieszenie. Mam pieniądze na remont w tej kamienicy i wykonam go najpóźniej do października - zapewnia dyrektor Ruta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!