niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Mikołajkowe targi

Dodano: 11 grudnia 2001, 18:07
Autor: (pim)

Bogaty program miały niedawne "Mikołajkowe Targi Pracy w OHP” w Białej Podlaskiej.

Impreza przygotowana przez Centrum Edukacji i Pracy Ochotniczych Hufców i Pracy zgromadziła przedstawicieli 12 pracodawców i instytucji, 124 osoby poszukujące zatrudnienia oraz 78 absolwentów i uczniów różnych typów szkół. Pozyskano wówczas 32 oferty pracy, czyli o wiele więcej niż średnio w ciągu miesiąca trafia do powiatowego urzędu pracy w średniej wielkości powiecie. Skierowano do pracy stałej 38 osób.
Ponadto w "Mikołajkowych Targach Pracy w OHP” przedstawiono oferty zatrudniania za granicą: pracowników technicznych na budowie, pielęgniarek, pracowników hoteli, gastronomii, lekarzy, rehabilitantów oraz opiekunek do dzieci. Aż 72 osoby uczestniczyły podczas wspomnianej imprezy w warsztatach aktywnego poszukiwania pracy. Lider Klubu Pracy przeprowadził zajęcia warsztatowe z uczniami: II LO im. E. Plater, Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Młodzież szkolna poznała zasady działania rynku pracy. Wykonała też podstawowe testy psychologiczne mające na celu m.in. wyselekcjonowanie zainteresowań zawodowych, które zapowiada hobby. Zapoznała się również z dokumentami aplikacyjnymi i podstawowymi pytaniami, jakie może zadać pracodawca na rozmowie kwalifikacyjnej. Atrakcją były prezentowane filmy.
W trakcie bialskich targów przedstawiciele goszczących firm zaprezentowali swoje przedsiębiorstwa i instytucje poprzez filmy, prospekty, foldery i ulotki. Ludzie tam przybyli mogli także uzyskać od reprezentanta Państwowej Inspekcji Pracy porady prawne z zakresu: kodeksu pracy oraz założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zapoznali się z funkcjonowaniem i poradami Młodzieżowego Biura Pracy
Tadeusz Ułanowicz, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy OHP poinformował nas, że uczestniczący w opisanej imprezie pracodawcy byli zadowoleni z organizacji targów. Wykazali też zainteresowanie uczestnictwem w przyszłych imprezach o podobnym charakterze. - Cieszy, że pracodawcy wyrażają chęć stałej współpracy z naszym biurem pracy w celu pozyskiwania lub przekwalifikowania pracowników - podkreśla Tadeusz Ułanowicz. Po zakończeniu mikołajkowych targów już zgłoszono propozycje zorganizowania branżowych targów pracy.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24