piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Mikołajkowe targi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 grudnia 2001, 18:07
Autor: (pim)

Bogaty program miały niedawne "Mikołajkowe Targi Pracy w OHP” w Białej Podlaskiej.

Impreza przygotowana przez Centrum Edukacji i Pracy Ochotniczych Hufców i Pracy zgromadziła przedstawicieli 12 pracodawców i instytucji, 124 osoby poszukujące zatrudnienia oraz 78 absolwentów i uczniów różnych typów szkół. Pozyskano wówczas 32 oferty pracy, czyli o wiele więcej niż średnio w ciągu miesiąca trafia do powiatowego urzędu pracy w średniej wielkości powiecie. Skierowano do pracy stałej 38 osób.
Ponadto w "Mikołajkowych Targach Pracy w OHP” przedstawiono oferty zatrudniania za granicą: pracowników technicznych na budowie, pielęgniarek, pracowników hoteli, gastronomii, lekarzy, rehabilitantów oraz opiekunek do dzieci. Aż 72 osoby uczestniczyły podczas wspomnianej imprezy w warsztatach aktywnego poszukiwania pracy. Lider Klubu Pracy przeprowadził zajęcia warsztatowe z uczniami: II LO im. E. Plater, Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Młodzież szkolna poznała zasady działania rynku pracy. Wykonała też podstawowe testy psychologiczne mające na celu m.in. wyselekcjonowanie zainteresowań zawodowych, które zapowiada hobby. Zapoznała się również z dokumentami aplikacyjnymi i podstawowymi pytaniami, jakie może zadać pracodawca na rozmowie kwalifikacyjnej. Atrakcją były prezentowane filmy.
W trakcie bialskich targów przedstawiciele goszczących firm zaprezentowali swoje przedsiębiorstwa i instytucje poprzez filmy, prospekty, foldery i ulotki. Ludzie tam przybyli mogli także uzyskać od reprezentanta Państwowej Inspekcji Pracy porady prawne z zakresu: kodeksu pracy oraz założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zapoznali się z funkcjonowaniem i poradami Młodzieżowego Biura Pracy
Tadeusz Ułanowicz, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy OHP poinformował nas, że uczestniczący w opisanej imprezie pracodawcy byli zadowoleni z organizacji targów. Wykazali też zainteresowanie uczestnictwem w przyszłych imprezach o podobnym charakterze. - Cieszy, że pracodawcy wyrażają chęć stałej współpracy z naszym biurem pracy w celu pozyskiwania lub przekwalifikowania pracowników - podkreśla Tadeusz Ułanowicz. Po zakończeniu mikołajkowych targów już zgłoszono propozycje zorganizowania branżowych targów pracy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!