niedziela, 25 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Miliony na granicę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 grudnia 2007, 15:20

Pięć pasów dla samochodów wyjeżdżających i zaledwie dwa dla wjeżdżających. Tak jest teraz.

Po zakończeniu inwestycji podróżni będą mieli do dyspozycji po 10 pasów w każdą stronę.

Prace w części dla samochodów wyjeżdżających już trwają i mają zakończyć się w drugim kwartale przyszłego roku. Ale pięć dodatkowych pasów jest już praktycznie gotowych i podróżni będą mogli z nich korzystać już lada dzień.
A co z drugim etapem przebudowy przejścia? To zależy od pieniędzy, ale wszystko wskazuje na to, że powinny się znaleźć. Chodzi o 11 mln euro. Lubelski Zarząd Drogowych Przejść Granicznych chce je uzyskać z Norweskiego Mechanizmu Finansowego (fundusz utworzony przez kilka krajów, z którego mogą korzystać nowi członkowie UE). Już wiadomo, że projekt został sklasyfikowany na siódmym miejscu listy rankingowej. - To, czy ostatecznie otrzymamy te pieniądze zależy już tylko od stanowiska przedstawiciela darczyńcy - mówi Waldemar Madej, dyrektor lubelskiego zarządu. - Jego zadaniem będzie dokonanie oceny stopnia przygotowania naszego projektu do realizacji. Spodziewamy się go już 10-11 grudnia.
Jeśli ocena będzie pozytywna, to jeszcze w tym roku Lubelski Zarząd podpisze umowę na finansowanie projektu. Prace budowlane ruszyłyby w drugim kwartale. Jeśli nie będzie problemów ze znalezieniem wykonawcy, inwestycja zakończy się przed końcem przyszłego roku.
Projekt przewiduje oprócz zwiększenia liczby pasów ruchu budowę pawilonów kontrolerskich, budynku szczegółowej kontroli oraz zadaszenia.
- Rozpoczęcie robót zbiegnie się z zakończeniem prac w części dla samochodów wyjeżdżających - mówi Madej. - W sumie mają one pochłonąć około 15 mln zł.

Ruch na granicy


W ubiegłym roku granicę w Terespolu przekroczyło w obie strony około 4 mln osób, ok. 1 mln samochodów osobowych i ponad 23 tysiące autokarów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!