czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Ministerialny wyrok na sąd

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 marca 2011, 19:01

 (Fot. Marek Pietrzela)
(Fot. Marek Pietrzela)

W Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej zostanie zlikwidowany wydział gospodarczy. Takie plany ujawniło Ministerstwo Sprawiedliwości w odpowiedzi na zapytanie posła Adama Abramowicza.

Ponadto zaznaczyło, że resort nie planuje likwidacji wydziału pracy bialskiego sądu. Taką propozycję przygotowało ministerstwo po analizie spadku liczby spraw w niewielkich wydziałach sądów.

Resortowi urzędnicy brali pod uwagę kryteria dotyczące głównie etatów oraz obciążenia i racjonalnego wykorzystania kadry. Wskazali na to, że do bialskiego wydziału gospodarczego wpływa niewiele spraw w porównaniu ze średnią krajową.

- Sprawy gospodarcze z planowanego do likwidacji wydziału w Białej Podlaskiej przejmie Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Z uwagi na małą liczbę spraw wpływających do sądu w Białej Podlaskiej reorganizacja ta nie powinna spowodować wydłużenia czasu oczekiwania na rozpoznanie sprawy. Należy również podkreślić, że kwestie związane z koniecznością dojazdu do Świdnika nie powinny stanowić istotnego problemu zarówno dla przedsiębiorców, jak i ich pełnomocników W przypadku omawianej reorganizacji zasięg podmiotowy negatywnych skutków społecznych byłby zatem ograniczony – argumentuje w odpowiedzi na poselskie zapytanie Piotr Kluz, wiceminister sprawiedliwości.

Adam Abramowicz nie zgadza się z tą argumentacją. Mówi, że oczekuje reakcji przedsiębiorców na te argumenty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!