niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Ministrowie chętnie słuchają prezydenta Białej Podlaskiej

Dodano: 17 stycznia 2016, 15:59
Autor: Ewelina Burda

Spotkanie noworoczne prezydenta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka (fot. Ewelina Burda)
Spotkanie noworoczne prezydenta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka (fot. Ewelina Burda)

O miejskich inwestycjach, najważniejszych wydarzeniach, kulturze i planach na ten rok. Pół godziny trwało noworoczne przemówienie prezydenta Dariusza Stefaniuka.

Na piątkowe spotkanie przybyło kilkaset osób, w tym urzędników i pracowników miejskich instytucji. Ale byli też m.in. ks. bp senior Antoni Dydycz czy pochodzący z Białej Podlaskiej przewodniczący OPZZ Jan Guz.

Stefaniuk ocenia że rok 2015 był dobry dla miasta. Sam jest prezydentem od grudnia 2014 roku. – Najważniejsza dla regionu była wizyta prezydenta Andrzeja Dudy. 11 listopada wybrał nasze miasto. To była dla nas duża promocja – uważa Dariusz Stefaniuk – To w przemówieniu prezydenta Andrzeja Dudy padło, że teraz czas na Polskę Wschodnią. To daje nam furtkę aby ubiegać się o swoje – dodaje.

I władze Białej Podlaskiej rzeczywiście to czynią. – Widzę otwartość i zrozumienie ministrów w podejściu do naszego regionu – zaznacza Stefaniuk. Prezydent rozmawiał już z wiceministrem obrony narodowej, wiceministrem infrastruktury, wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej. A w planach jest spotkanie w resorcie sportu.

Władze miasta lobbują w Warszawie m.in. w sprawie rozwoju bialskiego lotniska. Ale nie tylko. – Z wiceministrem Krzysztofem Michałkiewiczem rozmawiałem o możliwościach utworzenia w Białej Podlaskiej domu pomocy dla osób z problemami neurologicznymi. Ministerstwo ma pieniądze na takie programy – zapewnia prezydent.

W jego przemówieniu nie zabrakło podsumowania inwestycji, m.in. zakończenia budowy ul. Lubelskiej wraz z rondem im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jeżeli chodzi o przyszłość, to prezydent zapowiada budowę obwodnicy wschodniej, która „uwolni” tereny inwestycyjne na lotnisku. Mowa była też o budżecie obywatelskim, który w tym roku po raz pierwszy pojawia się w Białej Podlaskiej. W ocenie Stefaniuka ważnym dla miasta i dla całej Polski wydarzeniem będą Światowe Dni Młodzieży. Biała Podlaska wspólnie z gminami juz teraz przygotowuje się na przyjęcie pielgrzymów z całego świata.

Gość
Samochwała w kącie stała
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 stycznia 2016 o 16:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ktoś twierdził, że Dariusz Stefaniuk wprowadził bonifikaty. To nie prezydent je wprowadza, tylko Rada Gminy. Poza tym to podyktowane to było wyrokiem sądu, a nie dobrą wolą.

Rozwiń
Samochwała w kącie stała
Samochwała w kącie stała (18 stycznia 2016 o 23:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Darek mniej propagandy więcej działań! Najpierw rób potem się chwal efektami bo to że rozmawiałeś z tym czy tamtym ministrem o niczym nie świadczy. Jak nie będzie efektów tych rozmów a narazie nie ma to będzie tylko śmiesznie.
Rozwiń
Gość
Gość (18 stycznia 2016 o 22:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Guest (18 stycznia 2016 o godzinie 15:56) Za Pomenów A2 by drgnęła na wschód od Mińska Maz nawet o 1 cm
Rozwiń
Gość
Gość (18 stycznia 2016 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak słuchają prezydenta Stefaniuka, że Ministerstwo Infrastruktury chce zakończyć autostradę A2 w Międzyrzecu Podlaskim :) Gratulacje !!! Tak słuchają prezydenta Stefaniuka, że Ministerstwo Infrastruktury chce zakończyć autostradę A2 w Międzyrzecu Podlaskim :) Gratulacje !!!
Rozwiń
Gość
Gość (18 stycznia 2016 o 07:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zastanawia mnie kiedy niektórzy ludzie zaczną krytykować merytorycznie, a nie szczekać jak małe kundelki. Mam niezłą pamięć. Prezydent miał trafić do prokuratory, miał być wywieziony na taczkach przy absolutorium. I co , i nic! Przy tym stanie finansów po p. Czapskim trudno o cuda, a mimo to coś się udało. W kulturze, oświacie i inwestycjach. Rozpoczęto przygotowania / realne/, do budowy podstrefy ekonomicznej, ludzie mogą wykupować mieszkania z bonifikatą. Jeszcze do niedawna było to niemożliwe. Apeluję o odrobinę rozsądku!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!