czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Mistrzostwa chłopów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lipca 2002, 15:51

Aby zdobyć tytuł "Chłopa gminy” trzeba mieć silną rękę by rzucić walonkiem jak najdalej
Aby zdobyć tytuł \"Chłopa gminy” trzeba mieć silną rękę by rzucić walonkiem jak najdalej

Chociaż aura nie była zbyt przychylna, zakończony wczoraj festyn w Siemieniu pod patronatem Dziennika Wschodniego przyciągnął wielu mieszkańców gminy.

Nie dali się przestraszyć deszczowej pogodzie i przybyli na szkolne boisko, aby wziąć udział w licznych konkursach, napić się chłodnego piwa, posilić kiełbaską z grilla oraz posłuchać muzyki w wykonaniu miejscowych zespołów "Nas Troje” oraz "Tri Ton”.
Starsze dzieci mogły spróbować swoich sił w strzelaniu z wiatrówki, rzucaniu lotkami do tarczy oraz innych zawodach sportowych. Natomiast maluchy szalały na dmuchanej zjeżdżalni i jeździły na kolorowych karuzelach.
Głównym punktem sobotniego wieczoru były kilkugodzinne zmagania o tytuł Chłopa Gminy Siemień- 2002. Reprezentanci poszczególnych wsi stanęli w szranki w bardzo różnorodnych konkurencjach, a były nimi m.in. rzut walonkiem, toczenie opony, wiązanie krawata, bicie jajecznej piany widelcem oraz konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Najlepszym okazał się Tomasz Cymerman z Działynia, który odebrał w niedzielę Puchar Przewodniczącego Rady Gminy oraz nagrodę pienieżną.
Sobotnim wieczorem na dyskotece "pod chmurką” bawili się wszyscy - zarówno starsi jak i młodzież. Słychać było gwar rozmów i śmiechy, wszyscy spędzali czas w miłej i przyjaznej atmosferze do późnych godzin.
W niedzielę było także wiele atrakcji, Scena Juno wystąpiła z przedstawieniem dla dzieci "Chochlikowy Świat”. Koncert dali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Miłkowie. Rozstrzygnięto konkursy - "Na najładniejszy ogródek” i "Najładniejszą posesję”. Jak poinformował nas wójt Jerzy Styczyński, w pierwszej kategorii laur zwycięstwa przypadł Marioli Nieścioruk z Miłkowa. Natomiast za najładniejszą zagrodę uznano obejście Stanisławy Procyk z Wólki Siemieńskiej. Otrzymała Puchar Dziennika. Przez cały dzień umilały czas miejscowe zespoły wokalne oraz kapela podwórkowa "Karbon” z Łęcznej. Wieczór należał do gwiazdy tegorocznych Dni Siemienia - zespołu "Maxel”. W rytm disco polo bawili się przybyli mieszkańcy Siemienia, gminy i zaproszeni goście.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!