piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Musi być gorzej, żeby było lepiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2007, 19:14

Na podlaskich odcinkach remontowanej drogi krajowej nr 2 jest niebezpiecznie - alarmują Czytelnicy.

Ich zdaniem, zmienione na czas przebudowy oznakowanie trasy prowokuje kierowców do szybkiej i niezgodnej z przepisami jazdy, co w każdej chwili może skończyć się tragicznie.

Do naszej redakcji docierają liczne krytyczne opinie kierowców dotyczące zmian na przebudowywanej "dwójce”. - Przed remontem na skrzyżowaniu ze zjazdem do Kaliłowa, na długości około 1 km, była "linia podwójna ciągła”. Po pracach remontowych wymalowano "linię pojedynczą przerywaną” - zauważa nasz Czytelnik, Jarosław Ligaj. - Kierowcy, choć nie widzą pojazdów skręcających na skrzyżowaniu w lewo, jeżdżą tam teraz szybciej i wyprzedzają po kilka pojazdów naraz. A przecież wcześniej wielokrotnie dochodziło tam do wypadków, nawet śmiertelnych!

- Remont drogi krajowej nr 2 na odcinku Biała Podlaska-Terespol i omawianym przez pana Ligaja skrzyżowaniu nie został zakończony - wyjaśnia Wojciech Puliński z lubelskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - O trwających robotach informują tablice, a istniejące oznaczenia są tymczasowe, zgodne z zatwierdzonymi projektami organizacji ruchu na czas przebudowy.
Puliński zapewnia, że po zakończeniu robót, przed i za skrzyżowaniem, o którym mówi nasz Czytelnik, pojawi się znowu "linia podwójna ciągła”. A po przebudowie polepszy się komfort jazdy i poprawi bezpieczeństwo zmotoryzowanych i pieszych.
Modernizacja, nazywana też "rehabilitacją” 98-kilometrowego fragmentu "dwójki” z Siedlec do Terespola, z wyłączeniem obwodnicy Białej Podlaskiej, będzie kosztować ok. 300 mln zł i w 83 proc. zostanie sfinansowana ze środków unijnych. Koniec robót zaplanowano na grudzień 2007 roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!