piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Myzykalni goście "Taakiej Paki”

Dodano: 24 czerwca 2002, 19:03

Nawet najmłodsi mieszkańcy miasta nad Piwonią z zaciekawieim oglądali i słuchali popisów muzykantów
Nawet najmłodsi mieszkańcy miasta nad Piwonią z zaciekawieim oglądali i słuchali popisów muzykantów

Tegoroczny siódmy już Ogólnopolski Zlot Kapel Podwórkowych odbył się w sobotę i niedzielę w Parczewie. Gośćmi "Taakiej Paki” działającej przy Parczewskim Domu Kultury były kapele z całej Polski

- "Beka”z Przeworska, "Centusie” z Krakowa, "Halniacy” z Radomia, "Sutki” z Hrubieszowa, "Kapela Wujka Jaśka” z Andrychowa, "Zgadnij” z Jastrzębia Zdroju i "Wygibusy” z Biłgoraja. Spotkania te zostały zapoczątkowane osiem lat wcześniej podczas obchodów 25-lecia parczewskiej kapeli. Do tej pory najbliższym miastem, w którym odbywały się występy kapel podwórkowych był Przemyśl. Z festiwalu odbywającego się w tym mieście kapela z Parczewa przywoziła co roku nagrody za miejsca w czołówce. I od tej pory co roku parczewiacy tłumnie bawią się razem z przybyłymi gośćmi w rytm melodii miejskiego folkloru.
Swoje występy kapele rozpoczęły od przemarszu ulicami miasta na stadion MOSiR, gdzie muzykowały się do późnych nocnych godzin. W drodze zatrzymywały się by bawić się wraz z mieszkańcami wyglądającymi z zaciekawieniem ze swoich domów. Licznie zgromadzona publiczność na stadionie bawiła się wspaniale - szkoda tylko, że za bandą boiska, na którym występowały zespoły i przy stolikach ustawionych obok. Niestety płyta przed sceną była prawie pusta gdyż większość osób stała oparta o wspomnianą już barierkę. Można było również nabyć wydawnictwa Apolinarego Nosalskiego, miejscowego pisarza, opisującego w legendach historię miasta i okolic. Obok władz gminnych i powiatowych gościem zlotu był p. Miller etnomuzykolog z Poznania. Wręczył on własnoręcznie wykonane grafiki wraz z dedykacją i gratulacjami za organizację imprezy Grażynie Danielkiewicz zastępcy burmistrza, Teresie Oleszczuk, dyrektorowi PDK i Piotrowi Wawerskiemu kierownikowi kapeli "Taaka Paka”.
W niedzielę muzycy zabawiali mieszkańców parczewskich osiedli przechadzając się ze śpiewem na ustach między blokami. A potem był koncert galowy na miejskim stadionie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!