niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Na akrobatycznej ścieżce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 stycznia 2003, 16:06

Anna Sztetner - nadzieja bialskiej akrobatyki sportowej podczas ćwiczeń
Anna Sztetner - nadzieja bialskiej akrobatyki sportowej podczas ćwiczeń

Sukcesy Joanny Skowrońskiej z bialskiego AZS AWF na arenie międzynarodowej stanowią dobrą reklamę i zarazem dają szansę na rozwój gimnastyki sportowej w Białej Podlaskiej.

W minionym roku zajęła ona 16 miejsce na Mistrzostwach Świata w Debreczynie i była szósta w konkurencji skoku przez konia podczas finałowych zawodów Pucharu Świata w Stuttgarcie . Joanna Skowrońska wraz z siostrą Małgorzatą od lat stanowią filar polskiej gimnastyki sportowej. Kiedy wybrały na studiowanie Białą Podlaską, zyskał podlaski sport. W bialskim AWF ćwiczą też młodsi gimnastycy. Wiele szans ma Anna Sztetner, studentka I roku, która już zdobyła klasę mistrzowską na ścieżce akrobatycznej i plasuje się w czołówce krajowej seniorek w tej konkurencji. Dobrze w Pucharze Polski wypadli też w skokach na ścieżce mężczyzn: Michał Biegajło, Rafał Grad i Dawid Kiryczyński.
Dr Waldemar Wiśniowski, kierownik Zakładu Gimnastyki Wydziału Zamiejscowego Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej powiedział nam, że wielkim sukcesem władz uczelni jest zakupienie trampoliny "Eurotrampa” z Niemiec. - Przyjeżdżający do nas trenerzy podziwiając uczelnię i jej wyposażenie przysyłają na studia wielu zawodników. Od dwóch lat pracuje z nami prof. Wiktor Bołoban z Kijowa. Wykonujemy z nim badania dotyczące lotów sportowców w przestrzeni. Obserwujemy m.in. zachowanie błędnika podczas wykonywanych salt i śrub. Wraz z trenerkami Eweliną Rudnik i Małgorzatą Płazą prowadzimy w klubie "Żak” sekcję gimnastyczną. W tej dyscyplinie nawet dzieci muszą trenować po półtorej godziny dziennie - mówi Waldemar Wiśniowski, prezes "Żaka”. Powoli bialski wydział AWF staje się znaczącym ośrodkiem w gimnastyce sportowej w makroregionie lubelsko-białostockim. W połowie kwietnia odbędą się w Białej Indywidualne Mistrzostwa Polski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!