czwartek, 25 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Na akrobatycznej ścieżce

Dodano: 5 stycznia 2003, 16:06

Anna Sztetner - nadzieja bialskiej akrobatyki sportowej podczas ćwiczeń
Anna Sztetner - nadzieja bialskiej akrobatyki sportowej podczas ćwiczeń

Sukcesy Joanny Skowrońskiej z bialskiego AZS AWF na arenie międzynarodowej stanowią dobrą reklamę i zarazem dają szansę na rozwój gimnastyki sportowej w Białej Podlaskiej.

W minionym roku zajęła ona 16 miejsce na Mistrzostwach Świata w Debreczynie i była szósta w konkurencji skoku przez konia podczas finałowych zawodów Pucharu Świata w Stuttgarcie . Joanna Skowrońska wraz z siostrą Małgorzatą od lat stanowią filar polskiej gimnastyki sportowej. Kiedy wybrały na studiowanie Białą Podlaską, zyskał podlaski sport. W bialskim AWF ćwiczą też młodsi gimnastycy. Wiele szans ma Anna Sztetner, studentka I roku, która już zdobyła klasę mistrzowską na ścieżce akrobatycznej i plasuje się w czołówce krajowej seniorek w tej konkurencji. Dobrze w Pucharze Polski wypadli też w skokach na ścieżce mężczyzn: Michał Biegajło, Rafał Grad i Dawid Kiryczyński.
Dr Waldemar Wiśniowski, kierownik Zakładu Gimnastyki Wydziału Zamiejscowego Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej powiedział nam, że wielkim sukcesem władz uczelni jest zakupienie trampoliny "Eurotrampa” z Niemiec. - Przyjeżdżający do nas trenerzy podziwiając uczelnię i jej wyposażenie przysyłają na studia wielu zawodników. Od dwóch lat pracuje z nami prof. Wiktor Bołoban z Kijowa. Wykonujemy z nim badania dotyczące lotów sportowców w przestrzeni. Obserwujemy m.in. zachowanie błędnika podczas wykonywanych salt i śrub. Wraz z trenerkami Eweliną Rudnik i Małgorzatą Płazą prowadzimy w klubie "Żak” sekcję gimnastyczną. W tej dyscyplinie nawet dzieci muszą trenować po półtorej godziny dziennie - mówi Waldemar Wiśniowski, prezes "Żaka”. Powoli bialski wydział AWF staje się znaczącym ośrodkiem w gimnastyce sportowej w makroregionie lubelsko-białostockim. W połowie kwietnia odbędą się w Białej Indywidualne Mistrzostwa Polski.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24