niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Na co gmina Biała Podlaska wyda w 2018 roku?

Dodano: 5 grudnia 2017, 13:40
Autor: eb

Budowa kanalizacji w Grabanowie czy instalacja solarów- na to m.in. gmina Biała Podlaska wyda pieniądze w przyszłym roku.

- Udało się budżet przyjąć, ale popracujemy nad nim jeszcze na początku roku - przyznaje Adam Olesiejuk zastępca wójta. - Mamy zabezpieczone środki na oświatę, pomoc społeczną, administrację. A także wydatki inwestycyjne - dodaje Olesiejuk.

A te związane są m.in. z budową wodociągu i przydomowych oczyszczalni ścieków w Dokudowie i kanalizacji w Grabanowie. W 2018 roku planowana jest także instalacja solarów. Na 537 instalacji gmina przeznaczy 5,5 mln zł. - Wyposażymy też nowe przedszkole w Rakowiskach- zapowiada zastępca wójta.

Placówka rozpocznie działalność we wrześniu. Poza tym, w 2018 roku gmina przekształci punkty przedszkolne w Sławacinku i Woskrzenicach w przedszkola o pełnym wymiarze godzin. W sumie, przyszłoroczny budżet to 64 mln zł, a więc o  kilka milionów więcej niż w tegorocznym. Największe wydatki gminy idą na  oświatę, do której oprócz subwencji gmina musi dołożyć 4 mln zł. 

Z kolei gospodarka komunalna pochłonie 7 mln zł ,  a kultura będzie kosztować 1,7 mln zł. Na zimowe utrzymanie dróg i naprawy dziur zabezpieczono ponad 1 mln zł.  

Stawki podatków nie zmienią się. - Trzeba zachować odpowiednie proporcje, nie można obciążać nadmiernie mieszkańców. Kompromis strony wydatkowej i dochodowej został osiągnięty- zaznacza Olesiejuk.

Władze gminy podkreślają jednocześnie, że przy planowaniu inwestycji, kierują się rozsądkiem, a nie polityką.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!