piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Na europejską i swojską nutę

Dodano: 30 kwietnia 2002, 16:41

Efektownie i uroczo wyglądają w nowych strojach dziewczęta z Podlaskiej Kapeli Ludowej
Efektownie i uroczo wyglądają w nowych strojach dziewczęta z Podlaskiej Kapeli Ludowej

Nietypowa impreza "Piknik Europejski” odbędzie się w niedzielę na placu przed Osiedlowym Domem Kultury przy ul. Zygmunta Augusta w Białej Podlaskiej.

Wystąpi ponad 100 młodych wykonawców, którzy współpracują z ODK lub też zainteresowani są problematyką unijną, jak współorganizujący imprezę Szkolny Klub Europejski z Publicznego Gimnazjum nr 6. Maria Skonieczna, dyrektor ODK powiedziała nam, że chce pokazać pracę młodzieży skupionej w kilku zespołach i kołach.
Program zacznie się o godzinie 14 od występów gimnazjalistów przygotowanych przez Mariolę Zozulę i Piotra Hryciuka. Zaprezentuje się m.in. chór szkolny. O godz. 15 wystąpi Podlaska Kapela Ludowa z programem "Zielona kalina”. Ten zespół istnieje już od 1978 roku, a od 1989 r. jest kierowany przez Andrzeja Stępkę, który zarazem na akordeonie akompaniuje śpiewakom i tancerzom. Obecnie kapela skupia 25 osób, w większości uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. W repertuarze ma pieśni podlaskie, lubelskie, rzeszowskie, śląskie, mazowieckie oraz ostatnio biesiadne. Przygotowała także widowisko "Wesele Podlaskie”. Po uprzednich występach w telewizjach niemieckiej i włoskiej, niedawno nagrała swój występ w polskich "Folkowych nutkach”. Obecnie występuje w wielu imprezach plenerowych m.in. niedawno podczas "Święta Ziemi” w Warszawie, a w niedzielę o godz. 15.30 zaprezentuje się w Europejskim Centrum Kształcenia w Roskoszy.
Podczas niedzielnej imprezy w ODK odbędzie się także konkurs wiedzy o UE. Następnie zaplanowano pokaz tańca nowoczesnego, ogłoszenie konkursów ekologicznych. Młodzież LO im. E. Plater wystąpi w koncercie piosenki francuskiej. Kolejnymi atrakcjami będą pokaz Klubu Tańca Towarzyskiego "Aida” i uczestników kursu ODK oraz pokaz mody uczennic ZSZ nr 3. Piosenki angielskie zaśpiewa Zespół Wokalny "Chwilka”, a zespół "Awans” melodie polskie i "europejskie”.
Występom kulturalnym towarzyszyć będzie w sali ODK konferencja "Rola edukacji i animacji kulturalnej w kontekście wejścia Polski do UE” prowadzona przez dr Barbarę Jedlewską z UMCS. O godz. 18 Teatr Lalek "Pod Psem” przedstawi komedię kryminalną adresowaną do młodzieży i dorosłych "Zginiesz Ty i pchły Twoje”.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24