niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Na pierwszy ogień pójdzie most

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 stycznia 2006, 18:50

Kilkumiesięczna generalna przebudowa mostu w al. 1000-lecia zapoczątkuje przebudowę całego systemu komunikacji pomiędzy północną a południową częścią miasta. Remonty będą rozłożone na kilka lat.

Z zapowiedzi drogowców już cieszą się mieszkańcy. – Ten most rzeczywiście wymaga remontu – mówi Dorota, mieszkanka Białej Podlaskiej. – Kiedy jadę samochodem z centrum miasta w stronę dworca PKP, to przy wjeździe na most zawsze odczuwam przykre tąpnięcie.
Koszt modernizacji mostu i dojazdów do niego wyniesie 1,2 mln zł. Aż 900 tys. zł będzie pochodzić z funduszy unijnych, które miasto uzyskało na modernizację i racjonalizację systemu transportowego. Projekt przebudowy mostu przewiduje nie tylko naprawę betonowych belek i wymianę barier i poręczy. Położona zostanie także nowa nawierzchnia. Powstaną też nowe schody i chodniki.
Remont mostu powinien zacząć się w lecie. Potrwa około 2–3 miesięcy. Jeszcze nie rozstrzygnięto, czy podczas remontu ruch będzie odbywać się połówkami mostu. W przyszłym roku kierowców czeka jeszcze jedna zmiana: wtedy rozpocznie się modernizacja całej al. 1000-lecia. Od dworca autobusowego aż do kolejowego zostanie wzmocniona nawierzchnia oraz powstaną chodniki i ścieżki rowerowe.
Sławomir Denisiuk, kierownik zamówień publicznych w Urzędzie Miasta, zapowiada, że dofinansowywana z funduszy unijnych modernizacja systemu transportowego jest przedsięwzięciem zaplanowanym na wiele lat. Niektóre etapy już zostały zrealizowane. Powstały nowe ulice ks. Witolda i Władysława Jagiełły. W zeszłym roku zmodernizowano też al. Jana Pawła II. W styczniu magistrat złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o dofinansowanie przebudowy al. 1000-
lecia oraz części ul. Zamkowej (od Warszawskiej do Artyleryjskiej).
– Jeśli dostaniemy pieniądze, to w przyszłym roku ruszamy z pracami. Liczymy na to, że w latach 2007–
13 nastąpi taka zmiana w systemie komunikacji, że wyprowadzimy ruch z centrum miasta. Docelowo zamierzamy przenieść też dworzec autobusowy w okolice obecnego PKP, skąd promieniście będą wychodzić ulice – zapowiada Denisiuk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!