sobota, 27 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Na razie pół sukcesu

Dodano: 3 marca 2002, 17:01

Dziś po raz pierwszy otworzyła podwoje podstawowa część okazałego obiektu radzyńskiego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, wzniesionego przy ul. Sikorskiego. Pozwoliło to zlikwidować naukę młodzieży na dwie zmiany, rozpoczynającą się o godz. 8, a kończącą o 20.
Historia tej inwestycji sięga jeszcze 1984 r., kiedy przystąpiono do prac projektowych wielofunkcyjnego kompleksu obiektów z myślą o wzniesieniu z prawdziwego zdarzenia szkoły podstawowej, dysponującej zapleczem sportowym z pływalnią. Cztery lata później rozpoczęto wznoszenie 3-kondygnacyjnego budynku dydaktycznego z zapleczem socjalnym. Tempo prac budowlanych budziło jednak początkowo wiele zastrzeżeń ze względu na problemy finansowe związane z realizacją tego przedsięwzięcia. Przyśpieszono jej dopiero w 1999 r. gdy Rada Powiatu Radzyńskiego podjęła najpierw decyzję o przeznaczeniu wznoszonych obiektów na zespół szkół ogólnokształcących, a później postanowiła przekazać je Zespołowi Szkół Zawodowych nr 1, mającemu wyjątkowo trudne warunki lokalowe.
Obecnie radzyński ZSZ nr 1 składa się aż z 8 typów szkół. Są to: technika - elektryczne, gastronomiczne, mechaniczne i samochodowe; licea - ekonomiczne, techniczne i zawodowe, a także Zasadnicza Szkoła Zawodowa. Niektóre z nich systemem wieczorowym kształcą również dorosłych. Łącznie w tym roku szkolnym uczęszcza do nich 1200 uczniów.
Powierzchnia użytkowa nowego obiektu, gdzie mieści się część dydaktyczna i administracyjna, wynosi ponad 4 tysiące mkw. W 22 pomieszczeniach przeznaczonych do nauki znajdują się 2 pracownie informatyczne, po jednej techniki biurowej oraz elektrotechniki i elektroniki. Są też dwa laboratoria przedmiotów mechanicznych i pracownia. Wiedzę w nich zdobywa obecnie tylko młodzież uczęszczająca do liceów i techników, a więc około 570 dziewcząt i chłopców. Pozostali nadal uczą się w starym budynku przy ul. Armii Krajowej 2. Tutaj również odbywają się również lekcje wychowania fizycznego dla wszystkich uczniów.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!