sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Na razie pół sukcesu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 marca 2002, 17:01

Dziś po raz pierwszy otworzyła podwoje podstawowa część okazałego obiektu radzyńskiego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, wzniesionego przy ul. Sikorskiego. Pozwoliło to zlikwidować naukę młodzieży na dwie zmiany, rozpoczynającą się o godz. 8, a kończącą o 20.
Historia tej inwestycji sięga jeszcze 1984 r., kiedy przystąpiono do prac projektowych wielofunkcyjnego kompleksu obiektów z myślą o wzniesieniu z prawdziwego zdarzenia szkoły podstawowej, dysponującej zapleczem sportowym z pływalnią. Cztery lata później rozpoczęto wznoszenie 3-kondygnacyjnego budynku dydaktycznego z zapleczem socjalnym. Tempo prac budowlanych budziło jednak początkowo wiele zastrzeżeń ze względu na problemy finansowe związane z realizacją tego przedsięwzięcia. Przyśpieszono jej dopiero w 1999 r. gdy Rada Powiatu Radzyńskiego podjęła najpierw decyzję o przeznaczeniu wznoszonych obiektów na zespół szkół ogólnokształcących, a później postanowiła przekazać je Zespołowi Szkół Zawodowych nr 1, mającemu wyjątkowo trudne warunki lokalowe.
Obecnie radzyński ZSZ nr 1 składa się aż z 8 typów szkół. Są to: technika - elektryczne, gastronomiczne, mechaniczne i samochodowe; licea - ekonomiczne, techniczne i zawodowe, a także Zasadnicza Szkoła Zawodowa. Niektóre z nich systemem wieczorowym kształcą również dorosłych. Łącznie w tym roku szkolnym uczęszcza do nich 1200 uczniów.
Powierzchnia użytkowa nowego obiektu, gdzie mieści się część dydaktyczna i administracyjna, wynosi ponad 4 tysiące mkw. W 22 pomieszczeniach przeznaczonych do nauki znajdują się 2 pracownie informatyczne, po jednej techniki biurowej oraz elektrotechniki i elektroniki. Są też dwa laboratoria przedmiotów mechanicznych i pracownia. Wiedzę w nich zdobywa obecnie tylko młodzież uczęszczająca do liceów i techników, a więc około 570 dziewcząt i chłopców. Pozostali nadal uczą się w starym budynku przy ul. Armii Krajowej 2. Tutaj również odbywają się również lekcje wychowania fizycznego dla wszystkich uczniów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!