wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Rośnie zniecierpliwienie związane z opóźnieniem decyzji w sprawie budowy lotniska i strefy gospodarczej w Białej Podlaskiej.

Niby przybywa osób wspierających ten projekt, lecz nadal brakuje konkretów. W minioną sobotę uczestnicy bialskiego II Powiatowego Zjazdu SLD wystąpili ze stanowiskiem adresowanym do prezydenta RP, premiera, ministra środowiska i wojewody lubelskiego z prośbą o wnikliwe rozpatrzenie wszystkich aspektów inwestycji planowanej przez EPIT i Korporację Rozwoju Wschód-Zachód oraz wyrażenie zgody na zmianę przeznaczenia terenów na cele nieleśne (chodzi o formalne pozwolenie na wycięcie kilkuset hektarów pod budowę osiedli mieszkaniowych, campusu uniwersyteckiego i centrum medycznego towarzyszących strefie gospodarczej). Uczestnicy bialskiego zjazdu podkreślili, iż wspomniane przedsięwzięcie jest ogromną, niepowtarzalną szansą rozwoju nie tylko Białej Podlaskiej, ale całego zaniedbanego regionu środkowowschodniego. Jan Bajkowski, ponownie wybrany na przewodniczącego organizacji powiatowej SLD w Białej Podlaskiej powiedział nam, że uczestniczący w zjeździe poseł Lech Nikolski i wojewoda lubelski Andrzej Kurowski deklarowali wspomaganie inwestycji, aby powstały tam tysiące miejsc pracy. - Lewica nie odpuści tego tematu. To dla nas i dla całego podlaskiego społeczeństwa bardzo ważna sprawa - mówi Jan Bajkowski.
Lech Nikolski, szef gabinetu politycznego premiera oraz Andrzej Piłat, sekretarz stanu w resorcie infrastruktury zadeklarowali w miniony piątek podczas rozmowy z Vahapem Toyem, prezesem EPIT-u oraz Andrzejem Czapskim, bialskim prezydentem i Wiesławem Panasiukiem, wójtem gminy Biała Podlaska, że obaj są za przyśpieszeniem podlaskiej inwestycji.
W. Panasiuk powiedział nam, że prosił obu wysokich urzędników, aby zaproponowali przedłożenie problemu turecko-polskiego przedsięwzięcia na posiedzeniu Rady Ministrów (tak niegdyś było z blokowanym otwarciem terminalu w Koroszczynie). Bialski wójt wyraził zaniepokojenie, że opóźnianie z tygodnia na tydzień wydania ostatecznej decyzji w Ministerstwie Środowiska powoduje zniecierpliwienie międzynarodowych instytucji finansowych zainteresowanych współudziałem w przedsięwzięciu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!