czwartek, 25 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Najlepsi wystąpią w Lublinie

Dodano: 17 marca 2002, 15:54

Dzieci włożyły wiele pracy w przygotowanie swoich występów a efekty można było zobaczyć na scenie.
Dzieci włożyły wiele pracy w przygotowanie swoich występów a efekty można było zobaczyć na scenie.

W Radzyniu Podlaskim i Parczewie odbyły się w minionym tygodniu eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Imprezie patronuje Marszałek Województwa Lubelskiego.

Przegląd ma na celu prezentację dorobku artystycznego, poszukiwanie nowych form pracy twórczej i stwarzanie możliwości wymiany doświadczeń osób pracujących z młodzieżą. Poza tym dla młodziutkich artystów taka przygoda z teatrem jest źródłem niezapomnianych wrażeń i emocji, a przy okazji znakomitą zabawą.
W Radzyniu zaprezentowało się trzynaście amatorskich teatrów (każdy miał na swoje przedstawienie pół godziny). Jury w składzie Joanna Franaszczuk-Nowak, Katarzyna Zając i Izabela Świć zadecydowało, iż na Festiwal Najciekawszych Widowisk do Lublina pojadą: Warsztat Ekspresji Twórczej z ROKiR ze spektaklem "Żywioły” oraz grupa "Straszynki” z Biblioteki Szkolno-Publicznej w Ulanie z przedstawieniem "Szelmostwa lisa Witalisa”. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Teatr Puchatki ze Szkoły Podstawowej w Olszewnicy za "Kopciuszka”, grupa "Iskierki” ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie za "Za górami, za lasami...” oraz grupa "Bez kapelusza” ze Szkoły Podstawowej w Lisiowólce za "Kajoludka”. Pod uwagę brany był nie tylko poziom artystyczny prezentacji, ale również dobór repertuaru (oryginalność nade wszystko) i uczestnictwo członków zespołów we współtworzeniu widowiska
Eliminacje odbyły się również w Parczewie. Poziom przedstawianych inscenizacji był wysoki, każda grupa starała się jak mogła, aby dobrze wypaść w oczach widzów. Licznie zgromadzona widownia z entuzjazmem dziękowała brawami każdemu teatrowi po skończonym występie, a Bogumiła Sarnowska, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej "Centrum Kultury”, pod patronatem której odbył się ten przegląd wręczała pamiątkowe dyplomy. Najlepsza grupa zostanie wybrana przez specjalną komisję i będzie reprezentować powiat parczewski na kwietniowych pokazach w Lublinie. O tym, który teatrzyk pojedzie do stolicy województwa wiadomo będzie dopiero pod koniec marca.
W przeglądzie udział wzięły grupy teatralne: "Biedroneczki” ze Szkoły Podstawowej nr. 2 w Parczewie, "Kleks” z GOK w Sosnowicy, Teatrzyk Szkolny ze SP w Milanowie, Teatrzyk Szkolny ze SP w Kolanie, "Muszelki” z GOKiO w Dębowej Kłodzie, "Bajdula” ze SP w Uhninie, "Asy z IV klasy” z Gródka Szlacheckiego, "Iskierki” z Parczewskiego Domu Kultury, Teatrzyk Szkolny z Publicznego Gimnazjum w Parczewie, "Szkolne marzenia ze SP w Podedwórzu, oraz "Asy” z Gimnazjum w Podedwórzu.
Występ w Lublinie to szansa uzyskania nominacji przez radzyńskich i parczewskich zwycięzców na festiwale o zasięgu zarówno ogólnopolskim, jak i międzynarodowym.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24