czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Dzieci włożyły wiele pracy w przygotowanie swoich występów a efekty można było zobaczyć na scenie.
Dzieci włożyły wiele pracy w przygotowanie swoich występów a efekty można było zobaczyć na scenie.

W Radzyniu Podlaskim i Parczewie odbyły się w minionym tygodniu eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Imprezie patronuje Marszałek Województwa Lubelskiego.

Przegląd ma na celu prezentację dorobku artystycznego, poszukiwanie nowych form pracy twórczej i stwarzanie możliwości wymiany doświadczeń osób pracujących z młodzieżą. Poza tym dla młodziutkich artystów taka przygoda z teatrem jest źródłem niezapomnianych wrażeń i emocji, a przy okazji znakomitą zabawą.
W Radzyniu zaprezentowało się trzynaście amatorskich teatrów (każdy miał na swoje przedstawienie pół godziny). Jury w składzie Joanna Franaszczuk-Nowak, Katarzyna Zając i Izabela Świć zadecydowało, iż na Festiwal Najciekawszych Widowisk do Lublina pojadą: Warsztat Ekspresji Twórczej z ROKiR ze spektaklem "Żywioły” oraz grupa "Straszynki” z Biblioteki Szkolno-Publicznej w Ulanie z przedstawieniem "Szelmostwa lisa Witalisa”. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Teatr Puchatki ze Szkoły Podstawowej w Olszewnicy za "Kopciuszka”, grupa "Iskierki” ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie za "Za górami, za lasami...” oraz grupa "Bez kapelusza” ze Szkoły Podstawowej w Lisiowólce za "Kajoludka”. Pod uwagę brany był nie tylko poziom artystyczny prezentacji, ale również dobór repertuaru (oryginalność nade wszystko) i uczestnictwo członków zespołów we współtworzeniu widowiska
Eliminacje odbyły się również w Parczewie. Poziom przedstawianych inscenizacji był wysoki, każda grupa starała się jak mogła, aby dobrze wypaść w oczach widzów. Licznie zgromadzona widownia z entuzjazmem dziękowała brawami każdemu teatrowi po skończonym występie, a Bogumiła Sarnowska, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej "Centrum Kultury”, pod patronatem której odbył się ten przegląd wręczała pamiątkowe dyplomy. Najlepsza grupa zostanie wybrana przez specjalną komisję i będzie reprezentować powiat parczewski na kwietniowych pokazach w Lublinie. O tym, który teatrzyk pojedzie do stolicy województwa wiadomo będzie dopiero pod koniec marca.
W przeglądzie udział wzięły grupy teatralne: "Biedroneczki” ze Szkoły Podstawowej nr. 2 w Parczewie, "Kleks” z GOK w Sosnowicy, Teatrzyk Szkolny ze SP w Milanowie, Teatrzyk Szkolny ze SP w Kolanie, "Muszelki” z GOKiO w Dębowej Kłodzie, "Bajdula” ze SP w Uhninie, "Asy z IV klasy” z Gródka Szlacheckiego, "Iskierki” z Parczewskiego Domu Kultury, Teatrzyk Szkolny z Publicznego Gimnazjum w Parczewie, "Szkolne marzenia ze SP w Podedwórzu, oraz "Asy” z Gimnazjum w Podedwórzu.
Występ w Lublinie to szansa uzyskania nominacji przez radzyńskich i parczewskich zwycięzców na festiwale o zasięgu zarówno ogólnopolskim, jak i międzynarodowym.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!