wtorek, 23 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Najważniejsze stanowiska rozdzielone

Dodano: 20 listopada 2002, 17:02

Dopiero w drugim głosowaniu radnym miejskim w Łukowie udało się wybrać przewodniczącego. O ten tytuł konkurowali: sprawujący funkcję od dwóch kadencji Jerzy Kamiński (Łukowskie Porozumienie Samorządowe) i radny SLD Jan Rogalski. Część radnych SLD poparła Rogalskiego, część Kamińskiego.

W pierwszym głosowaniu obydwaj uzyskali równą liczbę 10 głosów. Gdy radni stanęli przed groźbą odroczenia sesji, do drugiej tury przystąpiła jeszcze Ewa Zawadzka "Zaradni radni”, a Jan Rogalski zrezygnował. Ostatecznie Jerzemu Kamińskiemu udało się pokonać E. Zawadzką stosunkiem głosów 12 do 8. Jan Rogalski został pierwszym wiceprzewodniczącym, drugim Bogusław Jazurek (ŁPS). Pensja burmistrza Zbigniewa Zemło wyniesie 9 tysięcy 100 złotych brutto. Będzie się na nią składać wynagrodzenie zasadnicze 4530 złotych, dodatek funkcyjny w wysokości 1774 złote, za wysługę lat - 906 złotych i dodatek specjalny 1891, 50 złotych.
Po wtorkowej wieczornej sesji powiatu wiadomo już, że będzie rządzić koalicja SLD - UP, ŁPS i Samoobrony. Radni wybrali na starostę Janusza Kozioła z SLD zamieszkałego w Gręzówce (w minionej kadencji był sekretarzem starostwa), wicestarostą został Jerzy Kędra (ŁPS) z Krzywdy, dotychczasowy szef zespołu ekonomiczno-oświatowego w tamtejszym urzędzie gminy. Były wicestarosta, teraz radny, mieszkaniec Fiukówki Władysław Mika został członkiem zarządu. Będzie pracował w starostwie na rzecz oświaty. W skład zarządu weszli też: Longin Kajka (ŁPS) z Kobiałek Starych i Józef Juchnikowski mieszkający w Łazach radny z Samoobrony. Przewodniczącym rady powiatu wybrano jednego z liderów ŁPS łukowianina Jana Sobiecha. Funkcję wiceprzewodniczących radni powierzyli Tadeuszowi Kopciowi (SLD) ze Stanina i Bogdanowi Kucharskiemu (ŁPS) z Łukowa.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24