czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Najważniejsze stanowiska rozdzielone

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2002, 17:02

Dopiero w drugim głosowaniu radnym miejskim w Łukowie udało się wybrać przewodniczącego. O ten tytuł konkurowali: sprawujący funkcję od dwóch kadencji Jerzy Kamiński (Łukowskie Porozumienie Samorządowe) i radny SLD Jan Rogalski. Część radnych SLD poparła Rogalskiego, część Kamińskiego.

W pierwszym głosowaniu obydwaj uzyskali równą liczbę 10 głosów. Gdy radni stanęli przed groźbą odroczenia sesji, do drugiej tury przystąpiła jeszcze Ewa Zawadzka "Zaradni radni”, a Jan Rogalski zrezygnował. Ostatecznie Jerzemu Kamińskiemu udało się pokonać E. Zawadzką stosunkiem głosów 12 do 8. Jan Rogalski został pierwszym wiceprzewodniczącym, drugim Bogusław Jazurek (ŁPS). Pensja burmistrza Zbigniewa Zemło wyniesie 9 tysięcy 100 złotych brutto. Będzie się na nią składać wynagrodzenie zasadnicze 4530 złotych, dodatek funkcyjny w wysokości 1774 złote, za wysługę lat - 906 złotych i dodatek specjalny 1891, 50 złotych.
Po wtorkowej wieczornej sesji powiatu wiadomo już, że będzie rządzić koalicja SLD - UP, ŁPS i Samoobrony. Radni wybrali na starostę Janusza Kozioła z SLD zamieszkałego w Gręzówce (w minionej kadencji był sekretarzem starostwa), wicestarostą został Jerzy Kędra (ŁPS) z Krzywdy, dotychczasowy szef zespołu ekonomiczno-oświatowego w tamtejszym urzędzie gminy. Były wicestarosta, teraz radny, mieszkaniec Fiukówki Władysław Mika został członkiem zarządu. Będzie pracował w starostwie na rzecz oświaty. W skład zarządu weszli też: Longin Kajka (ŁPS) z Kobiałek Starych i Józef Juchnikowski mieszkający w Łazach radny z Samoobrony. Przewodniczącym rady powiatu wybrano jednego z liderów ŁPS łukowianina Jana Sobiecha. Funkcję wiceprzewodniczących radni powierzyli Tadeuszowi Kopciowi (SLD) ze Stanina i Bogdanowi Kucharskiemu (ŁPS) z Łukowa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!