niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Nasz szpital w elicie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 grudnia 2005, 00:20

Wysoki poziom usług medycznych docenili specjaliści i od wczoraj bialski szpital może szczycić się certyfikatem najwyższej jakości.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej otrzymał certyfikat HQ jako piąty w województwie lubelskim. Tym samym wszedł do elitarnego grona placówek medycznych, które stale podnoszą poprzeczkę wymagań wobec kadry.

- Jesteśmy dumni, że udało nam się spełnić ostre kryteria komisji z krakowskiego Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Sami dobrowolnie poddaliśmy się wizytacji specjalistów. Wysoka jakość usług medycznych jest zasługą naszych pracowników - mówi Dariusz Oleński, dyrektor WSzS. Zdaniem dyrektora Oleńskiego, do sukcesu przyczynili się ordynatorzy, którzy z powodzeniem wdrażają nowe procedury medyczne, nowe techniki operacyjne i skracają czas pobytu pacjenta w szpitalu. - Staramy się też jak najpełniej wykorzystać dostępną pomoc publiczną ze środków krajowych i zagranicznych - dodaje dyrektor. - Z dotacji i za własne pieniądze przeprowadzamy niezbędne modernizacje i kupujemy sprzęt. W ostatnich latach zmniejszyliśmy zadłużenie szpitala o 7 mln zł. Mimo tych sukcesów uzyskanie certyfikatu jakości HQ nie było łatwe. Wizytatorzy Centrum Monitorowania Jakości (jednostki Ministerstwa Zdrowia) ocenili organizację szpitala, sprawdzili ponad połowę miejsc pobytu pacjenta. Wizytowali oddziały szpitalne, ocenili ambulatorium, blok operacyjny, aptekę i kuchnię. Przeprowadzili wywiady z przedstawicielami personelu medycznego oraz skontrolowali dokumentację szpitala, w tym również medyczną. Nie było przykrych niespodzianek. Od lat bialski szpital słynie w kraju z wzorcowego oddziału neonatologii, który rokrocznie uzyskuje znaczące dary z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Cieszę się, że konsultanci wojewódzcy uważają nasz oddział za wzorcowy. Poprzeczkę wymagań ustawiłem wysoko. Nie chcę z nią schodzić niżej. Dzięki bardzo dobrej kadrze i coraz lepszemu sprzętowi ratujemy życie noworodków. I to jest najważniejsze - mówi lek. med. Riad Haidar, ordynator neonatologii.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!