niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Nauczyciele dostają po kieszeni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 czerwca 2007, 17:03

W gminie Borki (pow. radzyński) nauczyciele zarabiają mniej niż w innych gminach, bo nie mają nowego regulaminu wynagradzania.

Lubelski Urząd Wojewódzki twierdzi, że to naruszenie prawa. Na dzisiaj wójt zapowiedział negocjacje z pedagogami w tej sprawie.
- W innych gminach nauczyciele mają wyższe dodatki: motywacyjny oraz za wychowawstwo klasy. Ale w Borkach nie -denerwuje się Krystyna Lenard, prezes powiatowej organizacji ZNP w Radzyniu Podlaskim. - Piszemy do wójta pisma. Ale on milczy. A dla nas nawet kilkadziesiąt złotych to jest coś.
Wójt Henryk Mateusiak przyznaje, iż dotąd nie udało się uzgodnić regulaminu wynagradzania nauczycieli. Twierdzi, że nauczycielskie związki zawodowe mają zbyt wysokie oczekiwania. - Gdybyśmy uwzględnili ich życzenia, trzeba by o kilkadziesiąt procent podnieść dodatki. Wtedy z kasy gminnej wypłynęłoby o 300 tys. zł więcej. Niech związkowcy zejdą z obłoków na ziemię!
Mateusiak tłumaczy, że gmina nie ma takich pieniędzy. - W poprzednim roku dodaliśmy już 1,1 mln zł do bieżącego utrzymania 10 szkół. Teraz wypłaciliśmy podwyżki, choć nie było dotacji z budżetu państwa - dodaje.
Związkowcy zgłosili sprawę do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Okazało się, że Borki to jedyna gmina, która nie ma regulaminu wynagradzania nauczycieli. Robert Dmitruczuk, kierownik delegatury LUW w Białej Podlaskiej już wystąpił z ponagleniem do wójta, aby przygotował nowy regulamin wynagradzania. - Zastanawiamy się, jakie środki nadzoru zastosować - przyznaje Gmitruczuk.
Anna Prokopiuk, szefowa gminnej organizacji ZNP liczy na to, że efekty przyniosą dzisiejsze negocjacje z wójtem. -Walczymy tylko o to, co nam się należy - mówi Prokopiuk. - Tak dalej nie może być.
W rozmowach weźmie także udział Ewa Frączek przewodnicząca gminnej "Solidarności” nauczycieli. Porozmawia z nami dopiero po spotkaniu z wójtem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!