piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Nie będzie budowania dróg, będą tylko remonty

Dodano: 26 kwietnia 2012, 19:46

Na nowe drogi nie ma co liczyć, pieniędzy wystarczy jedynie na łatanie starych (Archiwum)
Na nowe drogi nie ma co liczyć, pieniędzy wystarczy jedynie na łatanie starych (Archiwum)

Starostwa nie będą w tym roku budowały nowych dróg, bo nie mają pieniędzy. Środków wystarczy jedynie na remonty. Niektóre obejmą zaledwie kilkaset metrów, inne nawet po kilka kilometrów drogi.

Bialski Zarząd Dróg Powiatowych ruszył z wiosennymi przetargami. Wyłoniono już wykonawców prac obejmujących w sumie sześć kilometrów drogi.

– Nie mamy żadnych inwestycji, tylko remonty – przyznaje Krystyna Bień, dyrektor ZDP w Białej Podlaskiej. – Ale cieszę się, że remontujemy drogi, bo już położenie dywanika poprawia komfort jazdy dla użytkowników drogi.

Bialski zarząd będzie remontował drogi m.in. w Rozwadówce, na trasie z Leśnej Podlaskiej do Nosowa, na wyjeździe z Piszczaca w stronę Zahorowa i pomiędzy Międzyrzecem a Tuliłowem. Poprawi się też droga w Czeputce i Matiaszówce. Wspólnie z tamtejszą gminą ZDP przeprowadzi też remont 900 metrowej ulicy na trasie Ortel Królewski – Łomazy.

Poprawi się także nawierzchnia ul. Bankowej w Drelowie i fragment trasy Konstantynów-Gnojno.W planach są także większe odcinki. – Remontujemy w tym roku drogę gruntową w miejscowości Utrówka. To będzie dość duży, czterokilometrowy odcinek.

Nie ma również mowy o żadnych większych inwestycjach na drogach powiatowych w rejonie Łukowa. – Będą tylko remonty – mówi Stanisław Sokół, dyrektor ZDP w Łukowie. – Plan remontów będzie ustalany na początku maja. W tej chwili nie mamy jeszcze przyznanych pieniędzy na ten cel.

Wyjątek stanowi powiat radzyński. Chociaż i tutaj w bieżącym roku będą przeważały remonty, to w planach jest również duża inwestycja. Chodzi o przebudowę 45-metrowego mostu na Tyśmienicy w miejscowości Niewęgłosz. – To nasza korona inwestycja – mówi Ryszard Ossowski, dyrektor ZDP w Radzyniu Podlaskim.
Stary most będzie zupełnie rozebrany. Nowy ma być gotowy do końca października. Jego nośność zwiększy się z 20 do 30 ton. – Teraz stoi tam znak informujący o tym ograniczeniu i prawie nikt nie może przejechać, a to most na drodze łączącej gminę Czemierniki z siedzibą powiatu – tłumaczy Ossowski.

Jakie będą natomiast remonty na terenie powiatu radzyńskiego? Szczegóły poznamy w drugiej połowie maja. – Jesteśmy otwarci na współprace z gminami, które dofinansują prace w 50 proc. – mówi Ossowski.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24