piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Nie będzie budowania dróg, będą tylko remonty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 kwietnia 2012, 19:46

Na nowe drogi nie ma co liczyć, pieniędzy wystarczy jedynie na łatanie starych (Archiwum)
Na nowe drogi nie ma co liczyć, pieniędzy wystarczy jedynie na łatanie starych (Archiwum)

Starostwa nie będą w tym roku budowały nowych dróg, bo nie mają pieniędzy. Środków wystarczy jedynie na remonty. Niektóre obejmą zaledwie kilkaset metrów, inne nawet po kilka kilometrów drogi.

Bialski Zarząd Dróg Powiatowych ruszył z wiosennymi przetargami. Wyłoniono już wykonawców prac obejmujących w sumie sześć kilometrów drogi.

– Nie mamy żadnych inwestycji, tylko remonty – przyznaje Krystyna Bień, dyrektor ZDP w Białej Podlaskiej. – Ale cieszę się, że remontujemy drogi, bo już położenie dywanika poprawia komfort jazdy dla użytkowników drogi.

Bialski zarząd będzie remontował drogi m.in. w Rozwadówce, na trasie z Leśnej Podlaskiej do Nosowa, na wyjeździe z Piszczaca w stronę Zahorowa i pomiędzy Międzyrzecem a Tuliłowem. Poprawi się też droga w Czeputce i Matiaszówce. Wspólnie z tamtejszą gminą ZDP przeprowadzi też remont 900 metrowej ulicy na trasie Ortel Królewski – Łomazy.

Poprawi się także nawierzchnia ul. Bankowej w Drelowie i fragment trasy Konstantynów-Gnojno.W planach są także większe odcinki. – Remontujemy w tym roku drogę gruntową w miejscowości Utrówka. To będzie dość duży, czterokilometrowy odcinek.

Nie ma również mowy o żadnych większych inwestycjach na drogach powiatowych w rejonie Łukowa. – Będą tylko remonty – mówi Stanisław Sokół, dyrektor ZDP w Łukowie. – Plan remontów będzie ustalany na początku maja. W tej chwili nie mamy jeszcze przyznanych pieniędzy na ten cel.

Wyjątek stanowi powiat radzyński. Chociaż i tutaj w bieżącym roku będą przeważały remonty, to w planach jest również duża inwestycja. Chodzi o przebudowę 45-metrowego mostu na Tyśmienicy w miejscowości Niewęgłosz. – To nasza korona inwestycja – mówi Ryszard Ossowski, dyrektor ZDP w Radzyniu Podlaskim.
Stary most będzie zupełnie rozebrany. Nowy ma być gotowy do końca października. Jego nośność zwiększy się z 20 do 30 ton. – Teraz stoi tam znak informujący o tym ograniczeniu i prawie nikt nie może przejechać, a to most na drodze łączącej gminę Czemierniki z siedzibą powiatu – tłumaczy Ossowski.

Jakie będą natomiast remonty na terenie powiatu radzyńskiego? Szczegóły poznamy w drugiej połowie maja. – Jesteśmy otwarci na współprace z gminami, które dofinansują prace w 50 proc. – mówi Ossowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!