sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Nie będzie posterunku w każdej wsi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 maja 2006, 18:37

Chcemy posterunków policji w naszych gminach – domagają się samorządowcy z powiatu bialskiego. Rada Gminy w Kodniu podjęła nawet uchwałę w tej sprawie. Jednak policja twierdzi, że rozpraszanie funkcjonariuszy po placówkach wiejskich odbije się wzrostem przestępczości w miastach.

Sierż. sztab. Cezary Grochowski z bialskiej Komendy Miejskiej Policji opracował „mapę” zagrożenia przestępczością w poszczególnych gminach powiatu bialskiego. Okazało się, że w pierwszych czterech miesiącach 2006 roku w gminie Kodeń policja odnotowała po jednym włamaniu i bójce oraz trzy kradzieże.
– Nie wpłynęło doniesienie o jakichkolwiek rozbojach – twierdzi Grochowski. – W większości naszych gmin żyje się bezpiecznie. Nie jest to tylko zasługa policji, ale także mieszkańców. Jaki jest zatem sens zabierania policjantów z Białej Podlaskiej, gdzie do maja wydarzyły się 252 przestępstwa? Takie działanie pogorszyłoby bezpieczeństwo w mieście i przyniosłoby wzrost kosztów.
Przed kilkoma dniami samorządowcy wizytowali komisariat w Wisznicach. Byli zaskoczeni tym, co zobaczyli. – Policjanci obsługują sześć gmin, a mają tylko dwa komputery. Brakuje im paliwa do samochodów. Komendanci nie mogą się skarżyć, ale o trudnościach opowiadali nam nieoficjalnie zwykli policjanci – mówi Jan Bajkowski, wicestarosta bialski. – Dlatego, moim zdaniem, ważniejsze od inwestowania w posterunki wiejskie jest dofinansowanie obecnych komisariatów obsługujących po kilka gmin.
Pełniący obowiązki komendanta miejskiego policji (zarazem nadzoruje powiat bialski) nadkom. Grzegorz Zadroga już kilkakrotnie informował, że jest przeciwny rozpraszaniu etatów na posterunki wiejskie. Nie zanosi się zatem na spełnienie postulatów samorządowców. Przynajmniej do czasu mianowania nowego komendanta.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!