środa, 24 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Nie dostanie podwyżki

Dodano: 13 listopada 2003, 20:41
Autor: (er)

Hubert P., sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie, który przyszedł do pracy w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, przez trzy lata nie będzie miał rewaloryzowanego uposażenia. Taką karę wymierzył mu wczoraj Sąd Apelacyjny w Rzeszowie.

Sędzia orzekał w wydziale pracy SO w Lublinie. Pod koniec czerwca ub. roku przyszedł do pracy w stanie, który wzbudził podejrzenia jednego z ławników. Przypuszczał, że sędzia może być pod wpływem alkoholu. Podobne wrażenie odniósł też przewodniczący wydziału. Została wezwana policja. Sędzia nie chciał poddać się badaniu na trzeźwość. Funkcjonariusze sporządzili tylko notatkę z zajścia. Hubert P. tego dnia już nie sądził. Zastąpił go kolega.
Sprawa lubelskiego sędziego trafiła do sądu dyscyplinarnego w Rzeszowie. Odpowiadał za naruszenie powagi urzędu. Zarzucono mu również, że zbyt długo pisał uzasadnienia do wydawanych wyroków. Napisanie uzasadnienia zajmowało mu nawet ponad rok. – Termin sporządzenia uzasadnienia został przekroczony w 87 sprawach – mówi Bogumiła Burdan, rzecznik Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.
Sędzia nie stawił się na swoją rozprawę dyscyplinarną. Na początku listopada został przeniesiony w stan spoczynku. Będzie otrzymywał 75 proc. poprzedniego wynagrodzenia, które – gdyby nie wymierzona kara, byłoby co roku rewaloryzowane.
Wczorajsze orzeczenie nie jest prawomocne.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24