niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Nie dostanie podwyżki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 listopada 2003, 20:41
Autor: (er)

Hubert P., sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie, który przyszedł do pracy w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, przez trzy lata nie będzie miał rewaloryzowanego uposażenia. Taką karę wymierzył mu wczoraj Sąd Apelacyjny w Rzeszowie.

Sędzia orzekał w wydziale pracy SO w Lublinie. Pod koniec czerwca ub. roku przyszedł do pracy w stanie, który wzbudził podejrzenia jednego z ławników. Przypuszczał, że sędzia może być pod wpływem alkoholu. Podobne wrażenie odniósł też przewodniczący wydziału. Została wezwana policja. Sędzia nie chciał poddać się badaniu na trzeźwość. Funkcjonariusze sporządzili tylko notatkę z zajścia. Hubert P. tego dnia już nie sądził. Zastąpił go kolega.
Sprawa lubelskiego sędziego trafiła do sądu dyscyplinarnego w Rzeszowie. Odpowiadał za naruszenie powagi urzędu. Zarzucono mu również, że zbyt długo pisał uzasadnienia do wydawanych wyroków. Napisanie uzasadnienia zajmowało mu nawet ponad rok. – Termin sporządzenia uzasadnienia został przekroczony w 87 sprawach – mówi Bogumiła Burdan, rzecznik Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.
Sędzia nie stawił się na swoją rozprawę dyscyplinarną. Na początku listopada został przeniesiony w stan spoczynku. Będzie otrzymywał 75 proc. poprzedniego wynagrodzenia, które – gdyby nie wymierzona kara, byłoby co roku rewaloryzowane.
Wczorajsze orzeczenie nie jest prawomocne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!