piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Nie odłączyli i chcą pieniędzy

Dodano: 21 listopada 2003, 14:49
Autor: Beata Malczuk

Mimo że nasz Czytelnik zgłosił w Telekomunikacji śmierć matki a tym samym zamiar odłączenia telefonu, otrzymał rachunek i musi zapłacić abonament za listopad.

Oburzenie pana Ryszarda Lecha z Białej Podlaskiej nie ma końca. Skarży się na bałagan panujący w TPSA. W październiku, kilka dni po śmierci matki, zgłosił w bialskim telepunkcie, odłączenie aparatu telefonicznego w jej mieszkaniu. - To było około 20 października i do dzisiaj aparat nie jest odłączony - mówił w piątek, 21 listopada.
Dodatkowo zdenerwował go fakt, że otrzymał rachunek za rozmowy, z którego wynika, że musi zapłacić 42 złote abonamentu za listopad. W październiku, owszem, korzystał kilka razy z tego aparatu i to wszystko. - To kpiny, komedia i w ogóle tam nie ma z kim rozmawiać - ocenia TPSA Ryszard Lech.
Odsyłano go do Lublina i Rzeszowa. Telefonował kilkakrotnie na "błękitną linię”. Tam po sprawdzeniu odpowiedziano tylko, że sprawa jest w toku i trzeba czekać.
- Tylko dokąd i na co. A kolejne rachunki będą nadchodzić? -pyta pan Ryszard. Nie ma zamiaru płacić abonamentu i czeka na przeprosiny dyrekcji telekomunikacji. Uważa, że skoro pisemnie złożył jeden wniosek, to nie będzie wysyłał kolejnych.
Andrzej Knapik z biura prasowego TPSA w Krakowie zasugerował aby jednak wysłać kolejny wniosek. - Koniecznie niech dołączy do tego dokumentu akt zgonu matki i prześle do Rzeszowa, tam zajmują się takimi spawami - wyjaśnił i podał dokładny adres. Tyle uzyskaliśmy od przedstawiciela telekomunikacyjnego monopolisty.
Zatelefonowaliśmy pod bezpłatny numer 9393 zwany też błękitną linią. Konsultantka zdziwiła się, że po takim czasie telefon nie jest odłączony. - Skoro abonentka nie żyje, nie może opłacić żadnego rachunku - wywnioskowała nasza rozmówczyni. Ona również skierowała nas pod rzeszowski adres ze wskazówką, aby koniecznie dołączyć akt zgonu. Nie dociera do niej, że taki dokument trafił do telekomunikacji jeszcze w poprzednim miesiącu. Po dalszych naszych wyjaśnieniach okazało się, że z Białej przesłano wniosek pana Lecha do Lublina, a stamtąd dopiero do Rzeszowa. Dlatego wszystko trwa o wiele dłużej. Tylko czym sobie na takie traktowanie Ryszard Lech zasłużył? •
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24