czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Nie uciekać do Brukseli

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 września 2002, 14:27
Autor: Ewa Bagłaj

Starosta bialski Bogusław Żądło gratuluje Krystynie Pucer awansu na nauczyciela dyplomowanego
Starosta bialski Bogusław Żądło gratuluje Krystynie Pucer awansu na nauczyciela dyplomowanego

Inauguracja roku szkolnego w powiecie bialskim odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Bohaterów Warszawy w Terespolu, pod koniec pierwszego tygodnia nauki.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele zaprzyjaźnionego z terespolskim liceum obwodu brzeskiego: Aleksander Najda, przewodniczący Rady Deputatów oraz Wasilij Chwatik, zastępca przewodniczącego Rady Wykonawczej.
Licznie przybyli reprezentanci władz oświatowych, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawiciele społeczności szkolnej. Wśród zebranych znaleźli się tegoroczni absolwenci.
- Nasze liceum to liceum środowiskowe. Jesteśmy dumni z tego, że uczniowie, którzy je wybrali, prawie zawsze dostają się na wymarzone studia. Tylko nieliczni abiturienci nie kontynuują nauki w szkole wyższej - podkreślił dyrektor Kazimierz Buczyło. Przypomniał osiągnięcia uczniów, m.in. Michała Hoduna, który odnosi światowe sukcesy w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem.
Spotkanie było okazją do wręczenia nominacji nauczycielom mianowanym i dyplomowanym. Po ślubowaniu przejętych powagą chwili uczniów klas pierwszych (w tym roku już nowego typu szkół), nastąpiła część artystyczna. Czerwcowi absolwenci przygotowali spektakl wokalno-poetycki pod kierunkiem polonistki Janiny Wasil. Wyróżniająca się na festiwalach Edyta Ciupak zachwyciła publiczność piosenką, którą wyśpiewała pierwszą nagrodę na Powiatowym Przeglądzie Poezji Śpiewanej.
Szkolne święto pozwoliło zwrócić uwagę, jak wiele utalentowanej młodzieży z terenu powiatu wywodzi się z małych miejscowości. Czy po studiach wrócą w rodzinne strony, nie wiadomo.
- Chciałbym widzieć u nas takie warunki, aby młodzi ludzie nie uciekali do Brukseli. - wyraził życzenie Zbigniew Banach, burmistrz Terespola.•
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!