sobota, 27 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Niepokonani hodowcy trzody chlewnej

Dodano: 10 lutego 2002, 15:44

Henryk Jakubiuk, przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego (pierwszy z prawej) wręcza pierwszą nagrodę
Henryk Jakubiuk, przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego (pierwszy z prawej) wręcza pierwszą nagrodę

Na wysokim poziomie stał finał regionalnej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowany przez Oddział WODR w Grabanowie pod patronatami przewodniczącego Rady Powiatu Bialskiego i Dziennika Wschodniego

Równorzędne pierwsze miejsca zajęli 35-letni Sławomir Czech z Królewskiego Dworu (pow. parczewski) oraz 32-letni Sławomir Ilczuk z Komarówki Podlaskiej (pow. radzyński). Drugą nagrodę otrzymała Zofia Czubek, sołtys z podłukowskiego Stanina, a trzecią 40-letni Józef Woźniak z Woli Tulnickiej (pow. parczewski). Co ciekawe, prawie wszyscy dorośli finaliści specjalizują się w tuczu trzody chlewnej i przyznawali, że obawiają się, iż po wejściu naszego kraju do UE niewiele skorzystają z systemu zapowiadanych dopłat.
Wymienione osoby zakwalifikowały się do ustnego finału, podczas którego musiały popisać się wszechstronną wiedzą o UE. Niektórzy z uczestników olimpiady mogli sporo skorzystać z interesujących wykładów (m.in. Janiny Kępki z ODR) o szansie i zagrożeniach, jakie niesie dla polskiej wsi przystąpienie do UE.
Także i w tym przypadku okazało się, że wiedza ma swoją cenę. Laureaci zostali bowiem obdarowani przez współorganizatorów i sponsorów licznymi nagrodami. Imprezę wsparli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Henryk Jakubiuk i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, podlascy parlamentarzyści (nagrodę dla zwycięzcy ufundował poseł Lech Nikolski), władze gminy Wisznice, miejscowa GS, BGŻ i Bank Spółdzielczy z Białej Podlaskiej oraz firmy SANO i Kazbud.
Arkadiusz Szymoniuk, dyrektor grabanowskiego ODR dziękując sponsorom i gospodarzom gminy za pomoc i nagrody przypomniał, że już goście z Komisji Europejskiej oraz dziennikarze z UE wizytując podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przyznali, że duża wartością jest gościnność i solidarność mieszkańców tej ziemi.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!