środa, 24 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Niepokonani hodowcy trzody chlewnej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lutego 2002, 15:44

Henryk Jakubiuk, przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego (pierwszy z prawej) wręcza pierwszą nagrodę
Henryk Jakubiuk, przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego (pierwszy z prawej) wręcza pierwszą nagrodę

Na wysokim poziomie stał finał regionalnej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowany przez Oddział WODR w Grabanowie pod patronatami przewodniczącego Rady Powiatu Bialskiego i Dziennika Wschodniego

Równorzędne pierwsze miejsca zajęli 35-letni Sławomir Czech z Królewskiego Dworu (pow. parczewski) oraz 32-letni Sławomir Ilczuk z Komarówki Podlaskiej (pow. radzyński). Drugą nagrodę otrzymała Zofia Czubek, sołtys z podłukowskiego Stanina, a trzecią 40-letni Józef Woźniak z Woli Tulnickiej (pow. parczewski). Co ciekawe, prawie wszyscy dorośli finaliści specjalizują się w tuczu trzody chlewnej i przyznawali, że obawiają się, iż po wejściu naszego kraju do UE niewiele skorzystają z systemu zapowiadanych dopłat.
Wymienione osoby zakwalifikowały się do ustnego finału, podczas którego musiały popisać się wszechstronną wiedzą o UE. Niektórzy z uczestników olimpiady mogli sporo skorzystać z interesujących wykładów (m.in. Janiny Kępki z ODR) o szansie i zagrożeniach, jakie niesie dla polskiej wsi przystąpienie do UE.
Także i w tym przypadku okazało się, że wiedza ma swoją cenę. Laureaci zostali bowiem obdarowani przez współorganizatorów i sponsorów licznymi nagrodami. Imprezę wsparli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Henryk Jakubiuk i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, podlascy parlamentarzyści (nagrodę dla zwycięzcy ufundował poseł Lech Nikolski), władze gminy Wisznice, miejscowa GS, BGŻ i Bank Spółdzielczy z Białej Podlaskiej oraz firmy SANO i Kazbud.
Arkadiusz Szymoniuk, dyrektor grabanowskiego ODR dziękując sponsorom i gospodarzom gminy za pomoc i nagrody przypomniał, że już goście z Komisji Europejskiej oraz dziennikarze z UE wizytując podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przyznali, że duża wartością jest gościnność i solidarność mieszkańców tej ziemi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!