Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

2 stycznia 2018 r.
18:33

Nowa szefowa Muzeum Południowego Podlasia

Autor: Zdjęcie autora eb
6 5 A A

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej ma nową szefową. Konkurs wygrała Violetta Jarząbkowska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dotychczas kierowała ona działem sztuki w muzeum, była kuratorką wielu wystaw. Miasto ogłosiło konkurs w listopadzie ze względu na dobiegającą końca kadencję obecnej dyrektor. Małgorzaty Nikolskiej.

Violetta Jarząbkowska jest z wykształcenia historykiem sztuki. – To mój pierwszy dzień w nowej roli. Dlatego za wcześnie jeszcze, aby mówić coś więcej – przyznała we wtorek nowa dyrektor. Została powołana na 3-letnią kadencję. Urząd miasta podał, że w sumie wpłynęły dwie kandydatury – Nikolskiej i Jarząbkowskiej.

– Decyzją komisji konkursowej większą aprobatę zyskała pani Violetta Jarząbkowska. Rekomendację komisji potwierdził prezydent Dariusz Stefaniuk, który docenia wkład w rozwój muzeum poprzedniej dyrektor i zarazem uważa, że w każdej placówce potrzebny jest powiew nowego powietrza i świeża krew – zaznacza Radosław Plandowski, rzecznik prasowy bialskiego magistratu.

– Wbrew pozorom pani Jarząbkowska jest już bardzo doświadczonym pracownikiem muzeum, od wielu lat przygotowującym wystawy i na pewno świetnie sprawdzi się w nowej roli – dodaje rzecznik.

Czytaj więcej o:

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
as / 3 stycznia 2018 o 13:58
undefined napisał:
Tzw. gaulaiter prus wschodnich i ukrainy za II kaczej rzeszy pisowskiej?
 W szpitalu lekarz znowu pozwolił na dostęp do komputera w ramach terapii, czy może robaki zeżarły mózg ? 
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 23:09
Tzw. gaulaiter prus wschodnich i ukrainy za II kaczej rzeszy pisowskiej?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 21:33
pytanie retoryczne czy pani Jarzabkowska jest z pisu ? i następne ...kiedy żona pana Stefaniuka wystąpi w roli mecenasa sztuki jako członek rady nadzorczej zakładów PGZ i zafunduje nam coś ciekawego , wszak koneksje zobowiązują nie tylko własny portfel
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 19:48
A już chciałem się wyprowadzić z tego zapyziałego miasta. Zostaje, i ciekaw jestem.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 19:43
Jestem za, gratulacje Pani Violetto.
Avatar
as / 3 stycznia 2018 o 13:58
undefined napisał:
Tzw. gaulaiter prus wschodnich i ukrainy za II kaczej rzeszy pisowskiej?
 W szpitalu lekarz znowu pozwolił na dostęp do komputera w ramach terapii, czy może robaki zeżarły mózg ? 
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 23:09
Tzw. gaulaiter prus wschodnich i ukrainy za II kaczej rzeszy pisowskiej?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 21:33
pytanie retoryczne czy pani Jarzabkowska jest z pisu ? i następne ...kiedy żona pana Stefaniuka wystąpi w roli mecenasa sztuki jako członek rady nadzorczej zakładów PGZ i zafunduje nam coś ciekawego , wszak koneksje zobowiązują nie tylko własny portfel
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 19:48
A już chciałem się wyprowadzić z tego zapyziałego miasta. Zostaje, i ciekaw jestem.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 19:43
Jestem za, gratulacje Pani Violetto.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 58 5

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 267 33

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 114 57

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 5 3

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy
galeria

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy 54 18

Do wypadku doszło przed godz. 15 na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z Niepodległości w Świdniku.

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo)
film

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo) 2 0

Polska gra, w której możemy grać Słowianami, doczekała się specjalnej polskiej wersji. Co znajdziemy - i to już 22 maja w Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1?

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia]
galeria

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia] 0 0

327 osobom z regionu przyznano wczoraj stypendia sportowe. Z budżetu województwa lubelskiego otrzymają oni blisko 900 tys. zł.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!