Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

13 grudnia 2016 r.
14:20

Nowoczesna przyjrzy się bialskiej radzie miasta

Autor: Zdjęcie autora eb
11 9 A A
Paweł Siłakiewicz przewodniczący bialskiego koła Nowoczesnej/ fot.E.Burda
Paweł Siłakiewicz przewodniczący bialskiego koła Nowoczesnej/ fot.E.Burda

Koło Nowoczesnej w Białej Podlaskiej zamierza patrzeć władzy na ręce. Zacznie od przyglądania się sesjom rady miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Koło dopiero się zawiązało i liczy na razie ok. 10 członków.  - Rozglądamy się, chcemy chodzić na komisje i sesje rady i obserwować co tam się odbywa, kto kogo popiera- tłumaczy Paweł Siłakiewicz przewodniczący koła. Ale bialska Nowoczesna już zdążyła zaapelować do rady miasta  o przyjęcie krytycznego stanowiska wobec planowanej reformy edukacji. - Pomysłodawca reformy nie przedstawił żadnych analiz, raportów czy ekspertyz uzasadniających potrzebę likwidacji gimnazjów. Koszty reformy zbytnio obciążą budżet miasta, co spowoduje proces spowolnienia jego rozwoju - uważa Siłakiewicz.

Z tym może być trudno, bo jak wiadomo prezydent Dariusz Stefaniuk (PiS) publicznie wypowiadał się że popiera reformę.  - Nie mamy wielkiego wpływu na to co się wydarzy, bo nie mamy swoich reprezentantów w radzie. Możemy jedynie apelować. Liczymy na poparcie radnych opozycyjnych, może z PO - dodaje przewodniczący koła. Bialska Nowoczesna zamierzać też działać prospołecznie. - Do tego czasu przed wyborami, chcemy aktywizować społeczeństwo obywatelskie, wyrwać je z marazmu, bo na własnym podwórku sami jesteśmy sobie gospodarzami - zaznacza Siłakiewicz i dodaje że w swoim programie Nowoczesna ma odpolitycznienie władzy samorządowej.  Póki co bialskie koło włącza się we wtorek 13 grudnia w Strajk Obywatelski. - Przyłączamy się do tego protestu przeciwko niszczeniu ustroju demokratycznego w Polsce. PiS próbuje ustawami zmieniać ustrój.  A my się na to nie godzimy- podkreślają członkowie Nowoczesnej.

Na spotkaniu inaugurującym poseł Kornelia Wróblewska (pochodząca z Międzyrzeca Podlaskiego) zapowiedziała, że Nowoczesna przygotowuje program "Polska Wschodnia". - Od nowego roku ruszamy pełną parą. Będziemy w kilku województwach na ścianie wschodniej rozmawiać z ludźmi, dowiadywać się jak można im pomóc i rozwiązywać lokalne problemy. Budujemy tutaj zespół ekspertów - podkreśla Wróblewska.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stefan / 19 grudnia 2016 o 08:04
Chłopie chlapiesz jęzorem, a wiedzy zero. Jeżeli już coś piszesz to sprawdz. Sprawdz w ewidencji ludności jak to jest z liczbą mieszkańców, zapytaj ile dni prezio był w Warszawie/ uważam, że musi częściej tam bywać!/, poczytaj budżet miasta. Zapytaj tych co umieja czytać budżet, ile jest nowych projektów, co zrealizowano.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 16:27
Z tego co słyszałem to nasz prezydent Białej Podlaskiej dużą część czasu spędza w Warszawie, zamiast kierować miastem. Czy nie zauważyliście, że prezydent prawie nic nie robi? Żadnych nowych inwestycji większych. Wszystko co się dzieje praktycznie było zaprojektowane przez poprzednika. I to ma być rozwój miasta? Pierwszy raz od wielu lat w Białej liczba ludzi zmniejsza się a nie zwiększa.
Avatar
życzliwy / 15 grudnia 2016 o 23:27
P. Siłakiewicz aby napisać taką petycję należy mieć podwaliny a Pan ich nie ma i nie wie o czym mówi. Zajmij się Pan swoim biurem bo zaraz i tu okaze się iż będzie plajta
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 09:37
Następna banda, takich co chcą. tylko nic im nie wychodzi. Podobna do darmozjadów z po, sld, psl i tym podobnych nieudaczników. Byle się dorwać do koryta i nachapać społecznego grosza.
Avatar
odpowiedż do ratusza / 14 grudnia 2016 o 08:35
Nie zadawaj głupich pytań, bo nie o pieniądze w tej deformie chodzi !!!Zadaniem deformy jest wymiana kadrowa - powołanie na dyrektorów posłusznych tej"władzy" , z legitymacjami PiS, którzy będą gwarancją nadzoru nad nauczycielami którzy będą zmuszeni do nauczania historii wg PiS i i przygotowywanie od kl IV wyborców PiS i kandydatów do "armii macierewicza" !!!!!!!!!!!!!!! Czy to nie przypomina lat 30-tych XX w. !?!?!?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 08:25
Przyszły kandydat na Prezydenta Miasta Biała Podlaska, ale tylko kandydat :P
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 08:03
Pytanie do p. Siłakiewicza. MEN nie podał wyliczeń, ani nie uzasadnił wprowadzenia reformy, czy pan wyliczył jakie pieniądze wyłoży Biała Podlaska na planowaną reformę. Jestem bardzo ciekaw i czekam na odpowiedz. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 17:47
Pani Wroblewska pochodzi z Mis (wies w gminie Miedzyrzec). :-):-):-):-)
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 16:45
A do Lublina nie bliżej?
Avatar
stefan / 19 grudnia 2016 o 08:04
Chłopie chlapiesz jęzorem, a wiedzy zero. Jeżeli już coś piszesz to sprawdz. Sprawdz w ewidencji ludności jak to jest z liczbą mieszkańców, zapytaj ile dni prezio był w Warszawie/ uważam, że musi częściej tam bywać!/, poczytaj budżet miasta. Zapytaj tych co umieja czytać budżet, ile jest nowych projektów, co zrealizowano.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 16:27
Z tego co słyszałem to nasz prezydent Białej Podlaskiej dużą część czasu spędza w Warszawie, zamiast kierować miastem. Czy nie zauważyliście, że prezydent prawie nic nie robi? Żadnych nowych inwestycji większych. Wszystko co się dzieje praktycznie było zaprojektowane przez poprzednika. I to ma być rozwój miasta? Pierwszy raz od wielu lat w Białej liczba ludzi zmniejsza się a nie zwiększa.
Avatar
życzliwy / 15 grudnia 2016 o 23:27
P. Siłakiewicz aby napisać taką petycję należy mieć podwaliny a Pan ich nie ma i nie wie o czym mówi. Zajmij się Pan swoim biurem bo zaraz i tu okaze się iż będzie plajta
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 09:37
Następna banda, takich co chcą. tylko nic im nie wychodzi. Podobna do darmozjadów z po, sld, psl i tym podobnych nieudaczników. Byle się dorwać do koryta i nachapać społecznego grosza.
Avatar
odpowiedż do ratusza / 14 grudnia 2016 o 08:35
Nie zadawaj głupich pytań, bo nie o pieniądze w tej deformie chodzi !!!Zadaniem deformy jest wymiana kadrowa - powołanie na dyrektorów posłusznych tej"władzy" , z legitymacjami PiS, którzy będą gwarancją nadzoru nad nauczycielami którzy będą zmuszeni do nauczania historii wg PiS i i przygotowywanie od kl IV wyborców PiS i kandydatów do "armii macierewicza" !!!!!!!!!!!!!!! Czy to nie przypomina lat 30-tych XX w. !?!?!?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 08:25
Przyszły kandydat na Prezydenta Miasta Biała Podlaska, ale tylko kandydat :P
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 08:03
Pytanie do p. Siłakiewicza. MEN nie podał wyliczeń, ani nie uzasadnił wprowadzenia reformy, czy pan wyliczył jakie pieniądze wyłoży Biała Podlaska na planowaną reformę. Jestem bardzo ciekaw i czekam na odpowiedz. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 17:47
Pani Wroblewska pochodzi z Mis (wies w gminie Miedzyrzec). :-):-):-):-)
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 16:45
A do Lublina nie bliżej?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!