niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Nowoczesna przyjrzy się bialskiej radzie miasta

Dodano: 13 grudnia 2016, 14:20
Autor: eb

Paweł Siłakiewicz przewodniczący bialskiego koła Nowoczesnej/ fot.E.Burda
Paweł Siłakiewicz przewodniczący bialskiego koła Nowoczesnej/ fot.E.Burda

Koło Nowoczesnej w Białej Podlaskiej zamierza patrzeć władzy na ręce. Zacznie od przyglądania się sesjom rady miasta.

Koło dopiero się zawiązało i liczy na razie ok. 10 członków.  - Rozglądamy się, chcemy chodzić na komisje i sesje rady i obserwować co tam się odbywa, kto kogo popiera- tłumaczy Paweł Siłakiewicz przewodniczący koła. Ale bialska Nowoczesna już zdążyła zaapelować do rady miasta  o przyjęcie krytycznego stanowiska wobec planowanej reformy edukacji. - Pomysłodawca reformy nie przedstawił żadnych analiz, raportów czy ekspertyz uzasadniających potrzebę likwidacji gimnazjów. Koszty reformy zbytnio obciążą budżet miasta, co spowoduje proces spowolnienia jego rozwoju - uważa Siłakiewicz.

Z tym może być trudno, bo jak wiadomo prezydent Dariusz Stefaniuk (PiS) publicznie wypowiadał się że popiera reformę.  - Nie mamy wielkiego wpływu na to co się wydarzy, bo nie mamy swoich reprezentantów w radzie. Możemy jedynie apelować. Liczymy na poparcie radnych opozycyjnych, może z PO - dodaje przewodniczący koła. Bialska Nowoczesna zamierzać też działać prospołecznie. - Do tego czasu przed wyborami, chcemy aktywizować społeczeństwo obywatelskie, wyrwać je z marazmu, bo na własnym podwórku sami jesteśmy sobie gospodarzami - zaznacza Siłakiewicz i dodaje że w swoim programie Nowoczesna ma odpolitycznienie władzy samorządowej.  Póki co bialskie koło włącza się we wtorek 13 grudnia w Strajk Obywatelski. - Przyłączamy się do tego protestu przeciwko niszczeniu ustroju demokratycznego w Polsce. PiS próbuje ustawami zmieniać ustrój.  A my się na to nie godzimy- podkreślają członkowie Nowoczesnej.

Na spotkaniu inaugurującym poseł Kornelia Wróblewska (pochodząca z Międzyrzeca Podlaskiego) zapowiedziała, że Nowoczesna przygotowuje program "Polska Wschodnia". - Od nowego roku ruszamy pełną parą. Będziemy w kilku województwach na ścianie wschodniej rozmawiać z ludźmi, dowiadywać się jak można im pomóc i rozwiązywać lokalne problemy. Budujemy tutaj zespół ekspertów - podkreśla Wróblewska.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska polityka Nowoczesna
stefan
Użytkownik niezarejestrowany
życzliwy
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

stefan
stefan (19 grudnia 2016 o 08:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chłopie chlapiesz jęzorem, a wiedzy zero. Jeżeli już coś piszesz to sprawdz. Sprawdz w ewidencji ludności jak to jest z liczbą mieszkańców, zapytaj ile dni prezio był w Warszawie/ uważam, że musi częściej tam bywać!/, poczytaj budżet miasta. Zapytaj tych co umieja czytać budżet, ile jest nowych projektów, co zrealizowano.
Rozwiń
Gość
Gość (16 grudnia 2016 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tego co słyszałem to nasz prezydent Białej Podlaskiej dużą część czasu spędza w Warszawie, zamiast kierować miastem. Czy nie zauważyliście, że prezydent prawie nic nie robi? Żadnych nowych inwestycji większych. Wszystko co się dzieje praktycznie było zaprojektowane przez poprzednika. I to ma być rozwój miasta? Pierwszy raz od wielu lat w Białej liczba ludzi zmniejsza się a nie zwiększa.
Rozwiń
życzliwy
życzliwy (15 grudnia 2016 o 23:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
P. Siłakiewicz aby napisać taką petycję należy mieć podwaliny a Pan ich nie ma i nie wie o czym mówi. Zajmij się Pan swoim biurem bo zaraz i tu okaze się iż będzie plajta
Rozwiń
Gość
Gość (14 grudnia 2016 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Następna banda, takich co chcą. tylko nic im nie wychodzi. Podobna do darmozjadów z po, sld, psl i tym podobnych nieudaczników. Byle się dorwać do koryta i nachapać społecznego grosza.
Rozwiń
odpowiedż do ratusza
odpowiedż do ratusza (14 grudnia 2016 o 08:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie zadawaj głupich pytań, bo nie o pieniądze w tej deformie chodzi !!!Zadaniem deformy jest wymiana kadrowa - powołanie na dyrektorów posłusznych tej"władzy" , z legitymacjami PiS, którzy będą gwarancją nadzoru nad nauczycielami którzy będą zmuszeni do nauczania historii wg PiS i i przygotowywanie od kl IV wyborców PiS i kandydatów do "armii macierewicza" !!!!!!!!!!!!!!! Czy to nie przypomina lat 30-tych XX w. !?!?!?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!