Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

16 marca 2016 r.
12:35

Nowy człowiek od hodowli w zarządzie stadniny w Janowie Podlaskim. Kim jest?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 55 A A
Mateusz Leniewicz-Jaworski ma się zająć nadzorem nad hodowlą oraz promocją stadniny i koni (fot. ANR)
Mateusz Leniewicz-Jaworski ma się zająć nadzorem nad hodowlą oraz promocją stadniny i koni (fot. ANR)

Agencja Nieruchomości Rolnych powołała Mateusza Leniewicz-Jaworskiego na pełniącego obowiązki członka zarządu stadniny koni w Janowie Podlaskim. Jak podaje ANR, posiada on „wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w hodowli koni arabskich”.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Agencja Nieruchomości Rolnych powołała Mateusza Leniewicz-Jaworskiego (rocznik 1988) na pełniącego obowiązki członka zarządu stadniny koni w Janowie Podlaskim. ANR powołuje się na jego „wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w hodowli koni arabskich”, a sam nominowany przyznaje, że nie
ma wykształcenia kierunkowego.

– Pan Mateusz Leniewicz-Jaworski będzie odpowiadał za nadzór nad hodowlą oraz promocję stadniny i koni – mówi Witold Strobel, rzecznik prasowy ANR. Dotychczas zarząd stadniny był jednoosobowy.
Przypomnijmy, że 19 lutego związany z PiS prezes ANR odwołał ze stanowiska Marka Trelę, prezesa stadniny w Janowie Podlaskim, Jerzego Białoboka, prezesa stadniny w Michałowie oraz Annę Stojanowską, specjalistę do spraw hodowli konia arabskiego w ANR. Obecnie janowską stadniną kieruje Marek Skomorowski, ekonomista z Lublina, bez doświadczenia w hodowli koni arabskich.

– Nie mam wykształcenia kierunkowego, posiadam jednak ponad 10-letnie, międzynarodowe doświadczenie w hodowli oraz promocji i handlu końmi arabskimi – mówi nam Mateusz Leniewicz-Jaworski.

– Pracowałem dla największych stadnin Europy i Bliskiego Wschodu, w tym m.in. dla Arctic Tern Center w Belgii, jednego z największych treningowych centrów koni arabskich, włoskiej Stigler Stud, jednej z najlepszych stadnin w Europie czy katarskich Al Zobara Stub i Al Shaqab. Odpowiadałem zarówno za tworzenie wizji rozwoju stadnin i zarządzanie, jak również przygotowywanie programów hodowlanych oraz organizację międzynarodowych pokazów koni. Jestem członkiem Europejskiej Organizacji Hodowców Koni Arabskich (ECAHO), skupiającej europejskie i bliskowschodnie organizacje koni arabskich, wielokrotnie przewodziłem Komisjom Dyscyplinarnym podczas największych pokazów koni czystej krwi arabskiej w Europie i na Bliskim Wschodzie – dodaje.

Johanna Ullström, właścicielka belgijskiego ArcticTern Center odpisała nam na e-maila i potwierdziła, że rzeczywiście Leniewicz-Jaworski praktykował w jej stadninie. – Nie dotyczyło to jednak hodowli. Uczył się u nas, jak przygotować konie do pokazów – stwierdza Johanna Ullström.

Nowego pracownika janowskiej stadniny zna profesor Krystyna Chmiel z Państwowej Szkoły Wyższej, znawczyni i hodowca koni arabskich z Białej Podlaskiej. – Przez jakiś czas uczył się w technikum hodowli koni w Janowie. Na pewno jeździ konno. Jest dobrym fotografem, pisał też artykuły o koniach. Wyspecjalizował się w pokazach, był ring-masterem. Ale to bardzo młody człowiek – mówi prof. Chmiel.

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktos / 29 marca 2016 o 23:01

Oto oswiadczenia byłych pracodawców p. Mateusza przetłumaczone na polski w odpowiedzi na użycie przez niego nieprawdziwych informacji w CV :

Aby uniknąć nieporozumień, pragnę oświadczyć, że Mateusz Jaworski był zwykłym stajennym/masztalerzem na naszej farmie. Nie brał żadnego udziału w zarządzaniu, decyzjach hodowlanych ani formowaniu wizji przyszłości naszego ośrodka.

Z poważaniem,
Johanna Ullström
Arctic Tern Training Center

---
Al Shaqab:

Pragniemy sprostować oświadczenie pana Mateusza Jaworskiego dotyczące jego zaangażowania w stadninie Al Shaqab. Pan Mateusz, przez dziewięć miesięcy, pracował w Al Shaqab jako "wolny strzelec", na stanowisku pracownika technicznego. Nie był zaangażowany w tworzenie wizji rozwoju stadniny, jej zarządzanie, opracowywanie programu hodowlanego, ani też organizację pokazów międzynarodowych.

Al Shaqab Stud
Katar

----

Do wszystkich zainteresowanych.

Mateusz Jaworski nie był nigdy zatrudniony w stadninie Al Zobara. Nie był też zaangażowany w zarządzanie, ani decyzje hodowlane w Al Zobara. W czasie, kiedy pełniłem rolę doradcy w stadninie Al Shaqab, zatrudniłem go na okres próbny w charakterze sekretarza. W wyniku splotu wydarzeń Pan Jaworski został następnie wydalony z Kataru.

Z poważaniem,
Ali Al Misnad
Al Zobara Stud
Katar

Oto oswiadczenia byłych pracodawców p. Mateusza przetłumaczone na polski w odpowiedzi na użycie przez niego nieprawdziwych informacji w CV :

Aby uniknąć nieporozumień, pragnę oświadczyć, że Mateusz Jaworski był zwykłym stajennym/masztalerzem na naszej farmie. Nie brał żadnego udziału w zarządzaniu, decyzjach hodowlanych ani formowaniu wizji przyszłości naszego ośrodka.

Z poważaniem,
Johanna Ullström
Arctic Tern Training Center

---
Al Shaqab:

Pragniemy sprostować oświadczenie pana Mateusza Jaworskie... rozwiń

Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 21:14
Bardzo wyczerpujacy artykul na wyborczej.pl o przedstawionym mlodziencu. Tylko koni szkoda!!!
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 23:50

PROWADZENIE CO ROKU DNI KONIA ARABSKIEGO W JANOWIE BYŁY NA ŻENUJĄCYM POZIOMIE , TRUDNO BYŁO ODSZUKAĆ PROGRAMU IMPREZY ....A WZMIANKI O IMPREZIE BYŁY TAKIE JAK SKUP ZIEMNIAKÓW NA RYNKU ROLNYM

Klakierzy PIS nie odpuszczają nawet w Wielki Piątek! Nie bardzo wiadomo o co ci chodzi, żałosny skunksie, bo Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, który co roku był organizowany w Janowie Podlaskim, zawsze dużo wcześniej (wraz ze szczgółowym programem) był widoczny na stronie stadniny. W mediach zawsze był też  reklamowany jako wyjątkowa impreza, więc nie łżyj. A ty, żałosny kłamco, naucz się obsługiwać klawiaturę.

Klakierzy PIS nie odpuszczają nawet w Wielki Piątek! Nie bardzo wiadomo o co ci chodzi, żałosny skunksie, bo Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, który co roku był organizowany w Janowie Podlaskim, zawsze dużo wcześniej (wraz ze szczgółowym programem) był widoczny na stronie stadniny. W mediach zawsze był też  reklamowany jako wyjątkowa impreza, więc nie łżyj. A ty, żałosny kłamco, naucz się obsługiwać klawiaturę.

rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 10:15
PROWADZENIE CO ROKU DNI KONIA ARABSKIEGO W JANOWIE BYŁY NA ŻENUJĄCYM POZIOMIE , TRUDNO BYŁO ODSZUKAĆ PROGRAMU IMPREZY ....A WZMIANKI O IMPREZIE BYŁY TAKIE JAK SKUP ZIEMNIAKÓW NA RYNKU ROLNYM
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 08:26
Sądząc po wyglądzie i "osiągnięciach" tego szczyla nie wiem czy nadawałby się do sprzątania odchodów końskich a co dopiero do kierowania chodowlą rasowych arabów.
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 21:28

Nie martwcie się tym młodym człowiekiem, jest nowy i młody to wystarczy by was o lata swietlne odstawić. Czy ktoś z was ma cokolwiek pod czupryno? Stadnina koni płaciła firme organizujacej przetargi tyle samo co sama zarabiała!!! Napiszę tylko jedno pytanie, gdzie w jakim kraju tak jest? Bananowym i to gdzieś na końcu swiata, a my piszemy o stadninie i koniach które kiedyś wygrywały prestiżowe zawody, były wszedzie znane a teraz? Tak poznaliśmy firmę która przeprowadza licytacje....ależ ona nie potrzebuje ani koni ani specjalistów, tylko durniów co państwowymi , a więc niczyimi srodkami rozrzuca jak chce , bo to "oni" niezastapieni....A to wszystko g...warto, weź sam jak w angli właściciel stadniny wraz ze swoimi ludźmi sprzata, trenuje, załatwia....a nie 5 gwiazdkowy hotel i rachunek dla państwa.

Musisz być strasznie nieszczęśliwym człowiekiem, że tyle w tobie jadu, zawiści. Musisz być też podłym człowiekiem, że kłamiesz jakby ci za to ktoś zapłacił. A w dodatku musisz być tragicznie głupi, bo mało, że nie potrafisz poprawnie pisać po polsku to jeszcze podajesz nieprawdziwe informacje, które bardzo łatwo zweryfikować. Nie boisz się Boga?

Musisz być strasznie nieszczęśliwym człowiekiem, że tyle w tobie jadu, zawiści. Musisz być też podłym człowiekiem, że kłamiesz jakby ci za to ktoś zapłacił. A w dodatku musisz być tragicznie głupi, bo mało, że nie potrafisz poprawnie pisać po polsku to jeszcze podajesz nieprawdziwe informacje, które bardzo łatwo zweryfikować. Nie boisz się Boga?

rozwiń
Avatar
lizak / 24 marca 2016 o 20:02

Opowiadasz bajki. Stadnina nie oddawała niczego tamtej firmie, dochód netto Janowa z ub roku to 3 190 000zł. W raporcie podany jest tylko przychód a nie dochód firmy obsługującej imprezy.

----------------------------------

Pytasz co tam wygrały konie z Michałowa i Janowa ? W 2015 Michałów zdobył około 66 nagród w tym : Czempionat Świata Ogierów Młodszych, Czempionat Europy Ogierów Starszych, Czempionat Pucharu Narodów Ogierów Młodszych, Czempionat Pucharu Narodów Klaczy Młodszych, itd

Janów około 62 nagród w tym : Czempionat Europy Klaczek Rocznych, Czempionat Polski Ogierów Młodszych, Międzynarodowy Czempionat Ogierów Starszych, mamy Platynową Czempionkę Świata Klaczy i pozostałych nie pamętam.

W 2016 r Pinga została Czempionką Klaczy Starszych a z Michałowa Equator został Czempionem Ogierów Starszych.

Opowiadasz bajki. Stadnina nie oddawała niczego tamtej firmie, dochód netto Janowa z ub roku to 3 190 000zł. W raporcie podany jest tylko przychód a nie dochód firmy obsługującej imprezy.

----------------------------------

Pytasz co tam wygrały konie z Michałowa i Janowa ? W 2015 Michałów zdobył około 66 nagród w tym : Czempionat Świata Ogierów Młodszych, Czempionat Europy Ogierów Starszych, Czempionat Pucharu Narodów Ogierów Młodszych, Czempionat Pucharu Narodów Klaczy Młodszych, itd

Janów około 62 nagród w tym : Cze... rozwiń

Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 17:44
Nie martwcie się tym młodym człowiekiem, jest nowy i młody to wystarczy by was o lata swietlne odstawić. Czy ktoś z was ma cokolwiek pod czupryno? Stadnina koni płaciła firme organizujacej przetargi tyle samo co sama zarabiała!!! Napiszę tylko jedno pytanie, gdzie w jakim kraju tak jest? Bananowym i to gdzieś na końcu swiata, a my piszemy o stadninie i koniach które kiedyś wygrywały prestiżowe zawody, były wszedzie znane a teraz? Tak poznaliśmy firmę która przeprowadza licytacje....ależ ona nie potrzebuje ani koni ani specjalistów, tylko durniów co państwowymi , a więc niczyimi srodkami rozrzuca jak chce , bo to "oni" niezastapieni....A to wszystko g...warto, weź sam jak w angli właściciel stadniny wraz ze swoimi ludźmi sprzata, trenuje, załatwia....a nie 5 gwiazdkowy hotel i rachunek dla państwa.
Nie martwcie się tym młodym człowiekiem, jest nowy i młody to wystarczy by was o lata swietlne odstawić. Czy ktoś z was ma cokolwiek pod czupryno? Stadnina koni płaciła firme organizujacej przetargi tyle samo co sama zarabiała!!! Napiszę tylko jedno pytanie, gdzie w jakim kraju tak jest? Bananowym i to gdzieś na końcu swiata, a my piszemy o stadninie i koniach które kiedyś wygrywały prestiżowe zawody, były wszedzie znane a teraz? Tak poznaliśmy firmę która przeprowadza licytacje....ależ ona nie potrzebuje ani koni ani specjalistów, tylko dur... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 13:23
Z tego co słyszałem i co zdementowały niektóre wymienione powyżej organizacje, Jaworski nigdy nie przewodził komisjom dyscyplinarny tylko pracował jako steward wpuszczający konie na pokazach. Taka drobna różnica. "Na pewno jeździ konno" :) tak jak kilkaset tysięcy ludzi w Polsce, co nie znaczy że można im powierzać jedną z najważniejszych stadnin na świecie.
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 07:41
Pewnie duzo konia walił to i w PiS-ie jest ekspertem od koni?
Avatar
ktos / 29 marca 2016 o 23:01

Oto oswiadczenia byłych pracodawców p. Mateusza przetłumaczone na polski w odpowiedzi na użycie przez niego nieprawdziwych informacji w CV :

Aby uniknąć nieporozumień, pragnę oświadczyć, że Mateusz Jaworski był zwykłym stajennym/masztalerzem na naszej farmie. Nie brał żadnego udziału w zarządzaniu, decyzjach hodowlanych ani formowaniu wizji przyszłości naszego ośrodka.

Z poważaniem,
Johanna Ullström
Arctic Tern Training Center

---
Al Shaqab:

Pragniemy sprostować oświadczenie pana Mateusza Jaworskiego dotyczące jego zaangażowania w stadninie Al Shaqab. Pan Mateusz, przez dziewięć miesięcy, pracował w Al Shaqab jako "wolny strzelec", na stanowisku pracownika technicznego. Nie był zaangażowany w tworzenie wizji rozwoju stadniny, jej zarządzanie, opracowywanie programu hodowlanego, ani też organizację pokazów międzynarodowych.

Al Shaqab Stud
Katar

----

Do wszystkich zainteresowanych.

Mateusz Jaworski nie był nigdy zatrudniony w stadninie Al Zobara. Nie był też zaangażowany w zarządzanie, ani decyzje hodowlane w Al Zobara. W czasie, kiedy pełniłem rolę doradcy w stadninie Al Shaqab, zatrudniłem go na okres próbny w charakterze sekretarza. W wyniku splotu wydarzeń Pan Jaworski został następnie wydalony z Kataru.

Z poważaniem,
Ali Al Misnad
Al Zobara Stud
Katar

Oto oswiadczenia byłych pracodawców p. Mateusza przetłumaczone na polski w odpowiedzi na użycie przez niego nieprawdziwych informacji w CV :

Aby uniknąć nieporozumień, pragnę oświadczyć, że Mateusz Jaworski był zwykłym stajennym/masztalerzem na naszej farmie. Nie brał żadnego udziału w zarządzaniu, decyzjach hodowlanych ani formowaniu wizji przyszłości naszego ośrodka.

Z poważaniem,
Johanna Ullström
Arctic Tern Training Center

---
Al Shaqab:

Pragniemy sprostować oświadczenie pana Mateusza Jaworskie... rozwiń

Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 21:14
Bardzo wyczerpujacy artykul na wyborczej.pl o przedstawionym mlodziencu. Tylko koni szkoda!!!
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 23:50

PROWADZENIE CO ROKU DNI KONIA ARABSKIEGO W JANOWIE BYŁY NA ŻENUJĄCYM POZIOMIE , TRUDNO BYŁO ODSZUKAĆ PROGRAMU IMPREZY ....A WZMIANKI O IMPREZIE BYŁY TAKIE JAK SKUP ZIEMNIAKÓW NA RYNKU ROLNYM

Klakierzy PIS nie odpuszczają nawet w Wielki Piątek! Nie bardzo wiadomo o co ci chodzi, żałosny skunksie, bo Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, który co roku był organizowany w Janowie Podlaskim, zawsze dużo wcześniej (wraz ze szczgółowym programem) był widoczny na stronie stadniny. W mediach zawsze był też  reklamowany jako wyjątkowa impreza, więc nie łżyj. A ty, żałosny kłamco, naucz się obsługiwać klawiaturę.

Klakierzy PIS nie odpuszczają nawet w Wielki Piątek! Nie bardzo wiadomo o co ci chodzi, żałosny skunksie, bo Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, który co roku był organizowany w Janowie Podlaskim, zawsze dużo wcześniej (wraz ze szczgółowym programem) był widoczny na stronie stadniny. W mediach zawsze był też  reklamowany jako wyjątkowa impreza, więc nie łżyj. A ty, żałosny kłamco, naucz się obsługiwać klawiaturę.

rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 10:15
PROWADZENIE CO ROKU DNI KONIA ARABSKIEGO W JANOWIE BYŁY NA ŻENUJĄCYM POZIOMIE , TRUDNO BYŁO ODSZUKAĆ PROGRAMU IMPREZY ....A WZMIANKI O IMPREZIE BYŁY TAKIE JAK SKUP ZIEMNIAKÓW NA RYNKU ROLNYM
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 08:26
Sądząc po wyglądzie i "osiągnięciach" tego szczyla nie wiem czy nadawałby się do sprzątania odchodów końskich a co dopiero do kierowania chodowlą rasowych arabów.
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 21:28

Nie martwcie się tym młodym człowiekiem, jest nowy i młody to wystarczy by was o lata swietlne odstawić. Czy ktoś z was ma cokolwiek pod czupryno? Stadnina koni płaciła firme organizujacej przetargi tyle samo co sama zarabiała!!! Napiszę tylko jedno pytanie, gdzie w jakim kraju tak jest? Bananowym i to gdzieś na końcu swiata, a my piszemy o stadninie i koniach które kiedyś wygrywały prestiżowe zawody, były wszedzie znane a teraz? Tak poznaliśmy firmę która przeprowadza licytacje....ależ ona nie potrzebuje ani koni ani specjalistów, tylko durniów co państwowymi , a więc niczyimi srodkami rozrzuca jak chce , bo to "oni" niezastapieni....A to wszystko g...warto, weź sam jak w angli właściciel stadniny wraz ze swoimi ludźmi sprzata, trenuje, załatwia....a nie 5 gwiazdkowy hotel i rachunek dla państwa.

Musisz być strasznie nieszczęśliwym człowiekiem, że tyle w tobie jadu, zawiści. Musisz być też podłym człowiekiem, że kłamiesz jakby ci za to ktoś zapłacił. A w dodatku musisz być tragicznie głupi, bo mało, że nie potrafisz poprawnie pisać po polsku to jeszcze podajesz nieprawdziwe informacje, które bardzo łatwo zweryfikować. Nie boisz się Boga?

Musisz być strasznie nieszczęśliwym człowiekiem, że tyle w tobie jadu, zawiści. Musisz być też podłym człowiekiem, że kłamiesz jakby ci za to ktoś zapłacił. A w dodatku musisz być tragicznie głupi, bo mało, że nie potrafisz poprawnie pisać po polsku to jeszcze podajesz nieprawdziwe informacje, które bardzo łatwo zweryfikować. Nie boisz się Boga?

rozwiń
Avatar
lizak / 24 marca 2016 o 20:02

Opowiadasz bajki. Stadnina nie oddawała niczego tamtej firmie, dochód netto Janowa z ub roku to 3 190 000zł. W raporcie podany jest tylko przychód a nie dochód firmy obsługującej imprezy.

----------------------------------

Pytasz co tam wygrały konie z Michałowa i Janowa ? W 2015 Michałów zdobył około 66 nagród w tym : Czempionat Świata Ogierów Młodszych, Czempionat Europy Ogierów Starszych, Czempionat Pucharu Narodów Ogierów Młodszych, Czempionat Pucharu Narodów Klaczy Młodszych, itd

Janów około 62 nagród w tym : Czempionat Europy Klaczek Rocznych, Czempionat Polski Ogierów Młodszych, Międzynarodowy Czempionat Ogierów Starszych, mamy Platynową Czempionkę Świata Klaczy i pozostałych nie pamętam.

W 2016 r Pinga została Czempionką Klaczy Starszych a z Michałowa Equator został Czempionem Ogierów Starszych.

Opowiadasz bajki. Stadnina nie oddawała niczego tamtej firmie, dochód netto Janowa z ub roku to 3 190 000zł. W raporcie podany jest tylko przychód a nie dochód firmy obsługującej imprezy.

----------------------------------

Pytasz co tam wygrały konie z Michałowa i Janowa ? W 2015 Michałów zdobył około 66 nagród w tym : Czempionat Świata Ogierów Młodszych, Czempionat Europy Ogierów Starszych, Czempionat Pucharu Narodów Ogierów Młodszych, Czempionat Pucharu Narodów Klaczy Młodszych, itd

Janów około 62 nagród w tym : Cze... rozwiń

Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 17:44
Nie martwcie się tym młodym człowiekiem, jest nowy i młody to wystarczy by was o lata swietlne odstawić. Czy ktoś z was ma cokolwiek pod czupryno? Stadnina koni płaciła firme organizujacej przetargi tyle samo co sama zarabiała!!! Napiszę tylko jedno pytanie, gdzie w jakim kraju tak jest? Bananowym i to gdzieś na końcu swiata, a my piszemy o stadninie i koniach które kiedyś wygrywały prestiżowe zawody, były wszedzie znane a teraz? Tak poznaliśmy firmę która przeprowadza licytacje....ależ ona nie potrzebuje ani koni ani specjalistów, tylko durniów co państwowymi , a więc niczyimi srodkami rozrzuca jak chce , bo to "oni" niezastapieni....A to wszystko g...warto, weź sam jak w angli właściciel stadniny wraz ze swoimi ludźmi sprzata, trenuje, załatwia....a nie 5 gwiazdkowy hotel i rachunek dla państwa.
Nie martwcie się tym młodym człowiekiem, jest nowy i młody to wystarczy by was o lata swietlne odstawić. Czy ktoś z was ma cokolwiek pod czupryno? Stadnina koni płaciła firme organizujacej przetargi tyle samo co sama zarabiała!!! Napiszę tylko jedno pytanie, gdzie w jakim kraju tak jest? Bananowym i to gdzieś na końcu swiata, a my piszemy o stadninie i koniach które kiedyś wygrywały prestiżowe zawody, były wszedzie znane a teraz? Tak poznaliśmy firmę która przeprowadza licytacje....ależ ona nie potrzebuje ani koni ani specjalistów, tylko dur... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 13:23
Z tego co słyszałem i co zdementowały niektóre wymienione powyżej organizacje, Jaworski nigdy nie przewodził komisjom dyscyplinarny tylko pracował jako steward wpuszczający konie na pokazach. Taka drobna różnica. "Na pewno jeździ konno" :) tak jak kilkaset tysięcy ludzi w Polsce, co nie znaczy że można im powierzać jedną z najważniejszych stadnin na świecie.
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 07:41
Pewnie duzo konia walił to i w PiS-ie jest ekspertem od koni?