piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

O szpitalu i budżecie

Dodano: 17 lutego 2002, 14:28
Autor: Monika Dudzik

W ostatni piątek odbyła się w Radzyniu Podlaskim sesja Rady Miejskiej. Radni wysłuchali sprawozdania burmistrza miasta z prac zarządu, a następnie informacji samorządu powiatowego o funkcjonowaniu radzyńskiego szpitala.

Starosta Jerzy Kułak przypomniał początki działania tej placówki od chwili wejścia w życie w styczniu 1999r. reformy służby zdrowia. Poruszył też kwestie dotyczące aktualnych problemów szpitala. Jednym z nich jest niewątpliwie słynna ustawa "203”, zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego.
Wiele kłopotów przysparzają malejące z roku na rok kontrakty z Lubelską Regionalną Kasą Chorych.
Starosta podał również i pozytywne informacje. O uruchomieniu poradni mammograficznej oraz prowadzonych rozmowach w sprawie utworzenia stacji dializ. Udzielił też szczegółowych odpowiedzi na pytania dotyczące wielokrotnie poruszanych w prasie kwestii zarobków szefowej szpitala i urządzenia gabinetów dyrekcji.
Jej pensje są upublicznione - pani dyrektor w 2001 roku zarabiała 4670 złotych miesięcznie. Jeżeli chodzi o gabinety, to dzięki temu komórki organizacyjne zgrupowano w jednym miejscu.
Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł około 35 tysięcy złotych, z czego same gabinety kosztowały najmniej, bo w granicach 1800 złotych za jeden. Oprócz tego m.in. wymieniono okna i zorganizowano ogólnodostępne sanitariaty.
Następnie wysłuchano sprawozdań z prac kilku komisji. Oświaty i kultury, zdrowia i sportu, promocji miasta i przeciwdziałania bezrobociu oraz rewizyjnej. Zapoznano się także z ich planami prac na 2002 r.
W części obrad mającej na celu podejmowanie uchwał zapadła ważna decyzja. Na terenie Radzynia powstanie Agencja Rozwoju Lokalnego, będzie to oddział Lubelskiej Fundacji Rozwoju, której działalność ukierunkowana jest na wspieranie małych i średnich firm.
Dotychczas nie było to możliwe ze względu na brak lokalu. Poza tym rada zatwierdziła zmiany w budżecie miasta na bieżacy rok.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24