wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

O szpitalu i budżecie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2002, 14:28
Autor: Monika Dudzik

W ostatni piątek odbyła się w Radzyniu Podlaskim sesja Rady Miejskiej. Radni wysłuchali sprawozdania burmistrza miasta z prac zarządu, a następnie informacji samorządu powiatowego o funkcjonowaniu radzyńskiego szpitala.

Starosta Jerzy Kułak przypomniał początki działania tej placówki od chwili wejścia w życie w styczniu 1999r. reformy służby zdrowia. Poruszył też kwestie dotyczące aktualnych problemów szpitala. Jednym z nich jest niewątpliwie słynna ustawa "203”, zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego.
Wiele kłopotów przysparzają malejące z roku na rok kontrakty z Lubelską Regionalną Kasą Chorych.
Starosta podał również i pozytywne informacje. O uruchomieniu poradni mammograficznej oraz prowadzonych rozmowach w sprawie utworzenia stacji dializ. Udzielił też szczegółowych odpowiedzi na pytania dotyczące wielokrotnie poruszanych w prasie kwestii zarobków szefowej szpitala i urządzenia gabinetów dyrekcji.
Jej pensje są upublicznione - pani dyrektor w 2001 roku zarabiała 4670 złotych miesięcznie. Jeżeli chodzi o gabinety, to dzięki temu komórki organizacyjne zgrupowano w jednym miejscu.
Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł około 35 tysięcy złotych, z czego same gabinety kosztowały najmniej, bo w granicach 1800 złotych za jeden. Oprócz tego m.in. wymieniono okna i zorganizowano ogólnodostępne sanitariaty.
Następnie wysłuchano sprawozdań z prac kilku komisji. Oświaty i kultury, zdrowia i sportu, promocji miasta i przeciwdziałania bezrobociu oraz rewizyjnej. Zapoznano się także z ich planami prac na 2002 r.
W części obrad mającej na celu podejmowanie uchwał zapadła ważna decyzja. Na terenie Radzynia powstanie Agencja Rozwoju Lokalnego, będzie to oddział Lubelskiej Fundacji Rozwoju, której działalność ukierunkowana jest na wspieranie małych i średnich firm.
Dotychczas nie było to możliwe ze względu na brak lokalu. Poza tym rada zatwierdziła zmiany w budżecie miasta na bieżacy rok.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!