niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Obława na bialskim bazarze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 grudnia 2002, 17:08

Pod okiem strażników i celników handlarz musi spakować towar i przekazać do wywiezienia.
Pod okiem strażników i celników handlarz musi spakować towar i przekazać do wywiezienia.

Wczoraj klienci i kupcy na bazarze przy al. Tysiąclecia w Białej Podlaskiej byli poruszeni zmasowaną akcją kilku służb, które przeciwdziałały nielegalnym handlarzom zza Bugu. Po godzinie 10 rano na targowisko wkroczyło 6 grup ubranych po cywilnemu policjantów i celników operacyjnych, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej

Starsza rencistka podająca się jako Nela z Brześcia musiała z koleżanką zapakować w torby oferowane buty, sweterki i odzież. Zapytana przez nas, dlaczego sprzedaje nielegalny towar żaliła się: - A kto tu jest legalny? Przecież wszystko na bazarze jest nielegalne. Pieniędzy nie wystarcza na życie. Mam rentę wartą 30 dolarów - mówi pani Nela. Po włożeniu w torby towaru przekazuje go policjantom i celnikom, którzy powieźli bagaże i ich właścicielki do Izby Skarbowej.
Wśród zatrzymanych były osoby posiadające nowe towary. W sumie wczoraj na bialskim bazarze zajęto po kilkadziesiąt sztuk skarpet, szalików, czapek rękawic butów, naczyń, markowego kleju oraz kilkaset metrów firanek.
Pytani przez nas polscy kupcy na targowisku mieli zdania podzielone o skuteczności tej akcji. Jedni twierdzili, że przybysze zza Buga są pożyteczni, gdyż sprzedając tandetę nie stanowią zagrożenia dla polskich sprzedawców lepszej jakości towarów.
- To nie jest konkurencja dla nas - jednoznacznie twierdził mężczyzna podający tylko imię, Kazimierz. - Co dwa tygodnie jest podobna akcja. Słyszymy o deportacjach, a po dwóch godzinach handlarze zza Buga wracają - odpowiada Jarosław.
Handlujący ubraniami Zbyszek twierdzi, że codziennie targowisko powinna sprawdzać Straż Miejska, gdyż ona się orientuje kto nielegalnie handluje. - W soboty nie ma żadnych kontroli - mówi Zbyszek.
Barbara Korwin, rzecznik bialskiej Izby Celnej powiedziała, że wczorajsza akcja została zorganizowana na życzenie kupców bazarowych. Siedem osób zostało wytypowanych do wydalenia z Polski za nielegalny handel.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!