wtorek, 30 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Obrodziły tomikami

Dodano: 26 września 2002, 16:46
Autor: (pim)

Bogaty program mają XVIII Podlaskie Spotkania Literackie, które odbędą się od 1 do 5 października w Białej Podlaskiej i w Romanowie. Organizuję je bialski Klub Kultury "Piast” i romanowskie Muzeum J. I. Kraszewskiego.

Rozpoczną się we wtorek o godz. 17 w siedzibie "Civitas Christiana” od spotkania Szczepana Kalinowskiego o niedawno wydanej antologii "Unici w poezji polskiej”. O tej porze w "Piaście” odbędzie się wieczór literacki młodych z prezentacją tomiku "Otwieranie drzwi” grupy literackiej z Zalesia”. W środę o godz. 17 w bialskiej Księgarni Podlaskiej nastąpi promocja tomiku "Podlasie struna czysta” Ryszarda Kornackiego, a o godz. 18 w "Piaście” odbędzie się spotkanie poetyckie Ireneusza Wagnera. W czwartek o godz. 17 również w "Piaście” zacznie się wieczór autorski obchodzącego 20-lecie działalności literackiej Wiesława Gromadzkiego. Promować będzie swój nowy tomik "Pióropusze”.
W następnych dniach nastąpi prezentacja ostatnio wydanych książek poetyckich "Między wierszami” Bohdana Zadury,, "Portrety z bufetem w tle” Romana Śliwonika oraz "Gdybym kochać cię potrafił” Jacka Musiatowicza. Ostatni z nich jako bard wystąpi 5 października razem ze swoim lubelskim kolegą Janem Kondrakiem w koncercie, który ma uświetnić podsumowanie XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. J. I. Kraszewskiego. Nagrodzone prace będą czytać znakomici aktorzy Barbara Horawianka i Mieczysław Gajda.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!